Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


archiv
 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.news  q4.news  q3.news  q2.news  qw.news
 12.03.2008 Xantom interview
Hvězdička, no spíše superhvězda, to je Xantom, švédský superbijec. zabíječ, nabíječ. Přinášíme volný překlad rozhovoru s jedním z nejlepším QW hráčem všech dob.


Q: Řekni nám něco o sobě, tvé zájmy, plány do budoucna, co dělás kromě hraní QW...

X: Momentálně studuji na plný plyn a přitom pracuji na poloviční úvazek v Norrköping ve Švédsku. Ve volnu se snažím maximálně věnovat snowboardingu.


Q: Kdy jsi začal hrát Q1/QW a co tě na hře dostalo? Bylo zde spoustu jiných zajímavých her.

X: QW jsem začal hrát v roce 2000, když jsem získal připojení ADSL. Předtím jsem hrál QW jen proti botům a na LANu. Žádná jiná hra není jako QW: rychlost, fyzika, zbraně, to vše mě dostalo a myslím, že na dlouhou dobu. Ačkoliv mám spoustu štěstí na telefragy a náhodné granátky (zde je možné vysledovat jistou podobnost s jistým českým all-flamer-luck hráčem), stále si myslím, že QW je hra, která vyžaduje schopnosti v mnoha ohledech (míření, pohyb, teamová hra) ze všech nejvíce. Nové taktiky, pohyb, způsoby hraní, to vše je stále objevováno a to je hra venku již 12 let.


Q: V kolika klanech jsi působil? Kdo tě nejvíce ovlivnil?

X: Celkově šest klanů. Nejvíce mě ovlivnilo hraní v klanu Fragomatic a stále tomu tak je. Také jsem velmi rád hrál v klanu EarthQuake.


Q: Rozeberme si současnou situaci v QW komunitě. Projekty, kterých se aktivně účastníš, jako QWDrama, Wiki, Goldrush, FOTW dodaly komunitě druhý vítr. Co je podle tebe potřeba zlepšit, aby se podařilo získat více nových hráčů?

X: Myslím, že klienti, turnaje, stránky atd, to vše je v pořádku. Co potřebujeme je vetší otevřenost. Dreamhack je velmi dobrá přiležitost ukázat QuakeWorld široké veřejnosti. Dalším dobrým způsobem je odkazování na QW skrze FPS sajty, kde lidé, kteří hrají podobné hry mohou lehčejí mohou přejít na QW, nežli například hráči WOW.

Co bych však viděl nejraději by byl návrat velkých hvězd jako dag, hib, griffin atd, kteří by mohli zapůsobit i na návrat ostatních. Ale jak všichni víme, je stále méně a méně času na QW, jak roky přibývají..

(co by se mělo zničit je Blizzard a Partypoker.com)


Q: Řekni nám o situaci v Fragomatice: proč se Mem vrátil do Cmf? Jaké vyhlídky má ve vašem týmu Mrlame?

X: Zeptal jsem se ho, protože jsem věřil, že CMF nebude tuto sezónu hrát, ale to se naštěstí nestalo a tak se vrátil.

Příliš Mrlame neznám, snad kromě toho, že má spoustu zkušeností a ačkoliv byl dlouho poměrně neaktivní, považuji ho za jednoho z nejlepších hráčů.


Q: Sestava Fragomatic vypadá s uvedenými jmény hrozivě. Kdo si myslíš, že je váš největší soupeř v NQR?

X: Myslím, že KOFF jsou pro nás nejvíce nebezpeční.


Q: Všeobecně se tvrdí, že není možné být úspěšným hráčem QW bez stálého trénování. Kolik hodin denně trénuješ ty? Je pro nárust skillu rozhodující hrát s lepšími? Kdo tě učil když jsi s QW začínal?

X: Když jsem hrál nejvíce, tak jsem trénoval hodinu, dvě denně a pět, šest hodin v neděli. Momentální aktivita scény mě omezila na hodinku hraní co dva dny nebo podobně. Pokud se naskytne příležitost zahrát si s dobrým týmem, tak nemám problém hrát tři hoďky nebo více, ale to se teď moc často nestává.


Q: Co si myslíš o ruské komunitě (rozhovor původně dělal hráč z Ruska)? Myslím si, že v Rusku je dostatek dobrých hráčů, ale nikdy se nám nepodaří vyhrát nic vážného. Proč si myslíš, že to tak je (špatné připojení se nepočítá)? Detailní odpověď vítána.

X: Příliš o ruské scéně nevím. Rád uvažuji o QW jako o jedné velké komunitě, ne pohledem přes státy. Finsko a Švédsko mají nejúspěšnější squady a hráče skrze celou historii QW, ale také mají nejvíce hráčů. Nemyslím si ale, že by Rusko(nebo jiný stát) bylo celkově horší/lepší.

Momentálně hrajeme v NQR proti ruskému teamu s názvem No Pasaran! a scházelo jen málo a vzali nám mapu E1M2(naše nejsilnější), což říká poměrně hodně o kvalitě těchto hráčů a ukazuje to, čeho všeho by se zde ještě dalo s nějakým trénovaním dosáhout.


Q: Mohl by jsi dát pár užitečných rad začínajícímu hráči?

X: Hodně jsem se naučil sledováním lepších hráčů, takže totéž doporučuji ostatním. Učte se je sledovat v různých situacích, jak se chovají v jakých situacích s jakou zbraní, kde se objevují po zabití, které oblasti nejvíce hlídají a proč a tak dále..

X: Další dobrou věcí je vstup do klanu a začít hrát 4on4. Hraní TP je velmi dobrý způsob, jak se naučit mistrně zvládat všechny zbraně a zároveň nastudovat mapy a taktiky.


Q: Vybavíš si nejzábavnější moment v tvé QW kariéře?

X: Je velmi obtížné říci nejvtipnější moment, nicméně například ok98 se zabil a pak přes mm3 se svým vtipným dialektem vysvětloval proč.


Q: Kdo je podle tebe nejlepší 1on1 a 4on4 hráč a proč?

X: Reppie (1on1): špikové rl míření, agresivní styl, hezký pohyb
X: Gamer (4on4): hraje 100% pro team, výborné míření a velmi dobré čtení situace


Q: Jmenuj tři perpesktivní hráče, kteří by se mohli usadit v divizi 1.

X: mm, xn, Darkki


Q: Oblíbená TP mapa?

X: E1M2


Q: Oblíbené demo?

X: Manulito dělá quad-rocketjump z lávy v dm2 big roomu a přežívá z nějaké NQR hry.


Q: Co pro své hraní používáš?
X: http://wiki.qwdrama.com/XantoM#Setup


Pár slov pro čtenáře a fanoušky :)

Keep on fraggin'!

Zdroj: http://www.quakeworld.nu

Autor: 
Text: 


Good 10:00 @ 13/08/15
Agen Poker
Online
 
sh 13:35 @ 12/03/08
namyslenej frajer!
j/k
 
cuky 11:37 @ 12/03/08
cetl sem ho uz, ale ne pocestenej :) GJ Jeniku!
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Quake 3 Guide - konfig, zbr  Trnávka 2k8 - Reportage - P  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt