Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


archiv
 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.news  q4.news  q3.news  q2.news  qw.news
 08.02.2009 CQO - Quake 3 - Rozhovory

Hlavní admin Heero-2b si dal tu práci a vyzpovídal několik účastníků Czech Quake Open a jeho Quake 3 turnaje.

Ahoj, teď začíná Czech Quake Open, jaký si dáváš šance? Máš nějakou speciální přípravu?


hbo: hi, no myslím si že se moc daleko neprobiju ale chci si hlavně zahrát a hlavně tak podpořit quake komunitu. Už nás přece jenom moc není. A moje příprava ? hrát hrát a jenom hrát: )

silu: ey, šance jsou mizivé, příprava standardní.

Angry: Cus, do cqo jdu s tím zahrát si hru, která mě baví a do kolikatého místa bych chtěl skončit neřešim. Každopádně se budu snažit zahrát svoje maximum. Ohledně přípravy, poslední dobou jsem nahrál spoustu duelů a 2v2 s dufem, který se po pauze dostal zpátky do formy...

eJo: Zdravím, no rád bych postoupil do play off to si myslím, že by mohlo být reálné, co bude dál se uvidí. Přípravu žádnou speciální nemám.

Krysa: Zdar, snad to dotáhnu do zdárnýho konce. Žádnou speciální přípravu nemám.

Needy: Zdravím Tě, Šance ? Příprava ? Heh,budu se snažit, ale ta soupiska co je tam napsaná,je fakt nebezpečná .) Jsou tam velmi zkušení hráči jako je eJo,Angry atd.. Proti nim nemám moc šancí.Ale snad trocha kempingu a trocha timingu mi pomůže. S přípravou jsem si zatím moc nedal,Kvejka jsem neviděl už tejden.

Dloob: Ahoj no tak šance vidim celkem dobře a doufám že postoupím tak daleko jak to jen půjde.Co se týče přípravy určite nějaký zápasy do začátku ještě stihnu.

Zagro: Ahoj, nevím koho mám ve skupině, natož kdo hraje v celým turnájku, takže šance si žádný nedávám (jen sts dostane hroznou:)


Podle mého názoru se přihlásilo celkem málo lidí.
Proč si myslíš, že to tak je?  Upadá QCZ scéna?


hbo: No na tom názoru se shodnem. Myslím si, že nás je ještě celkem dost, ale většina má práci a přítelkyně a už nemají na quaka tolik času. Taky většina "quakařů" hraje freez, a ti noví kteří přijdou hrát quaka jdou právě radší tam, než dostávat na normalnim modu.

silu: Asi je to díky zkušenostem z minulého ročníku. Každopádně doufám že letos vše výjde tak jak má. Scéna by asi potřebovala napumpovat trošku adrenalinu do žil, ostatně quake live by mohl být v tomhle ohledu tím pravým ořechovím.

Angry: Scéna podle mě stagnuje. Obcaš skončí člověk, který hrál sedm, osm let a za něj časem príjde někdo nový, ale obecně těch nováčků v turnajích je minimum, což je škoda. Pomohlo by, kdyby se čas od času objevil turnaj právě pro tyhle začátečníky a nějaká pravidelná série turnajů pro naši scénu obecně.

eJo: Nevím proč tomu tak je. Je to nejspíš problém quaka obecně, že přichází málo nových mladých hráčů a navíc v poslední době dost lidí přestalo s vq3 jako takovým a vrátilo se buď k osp nebo skončili úplně. A co se cqo jako takového týče tak myslím, že lidi tomuhle systému vzhledem k předchozím zkušenostem asi už moc nevěří.

Krysa: Je to tak, podle mě byla proklamovaná aktivita českých quakerů vždycky trochu nadsazená.

Needy: Nepřihlásilo se jich zrovna moc,vzhledem k tomu,že je to taková akce.Ale qcz scéna určitě neupadá.Podle mého názoru je to tím,že se teď každý věnuje víc škole(práci).Přece jen se už pomalu ale jistě blíží některým maturita.

Dloob: Tak podle mě duel není tolik oblíbený jako tdm,duel má prostě svou skalní bandu přívrženců jen sem tam lemovanou novou tváří(nickem).Jestli scéna upadá to newim mě s zdá spíš trochu potrhlá.. a nestabilní ale rozhodně ne netečná :>

Zagro: Málo začínajících hráčů. A to málo co je, se hned od začátku nechá stáhnout k freezu nebo podobnejm sračkám. Zřejmě na tom bude mít i podíl rozštěpení hry. Už tak stačilo QI - QIV a teď, když je OSP/VQ3/Qlive to je ještě horší. Sám jsi viděl, jak to žilo na trnávce.

Co myslíš, že by mohlo pomoct nováčům,
kteří se rozhodli hrát quaka?hbo: No težko říct.. tak hlavně je neseznámit s freezem, pomoct jim s cfg, a pak uz jenom mit tu trpelivost a hlavne sílu překonat ty výprasky, každý jednou dostával a jinak se to ani naučit nedá ;)

silu
: Nováčkům pomohlo určitě vydání cpma/vq3, díky kterému se hra zjednodušila což pár lidí nalákalo. Jinak co poradit jiného než pevné nervy a potřebnou dávku nadšení.

Angry: Pravě ty pravidelné turnaje. Na quake pořád přichazejí noví lidi, ale hodně z nich demotivuje to klasické zahraní si s nekym, kdo se tomu věnuje pár let a mají pocit, že ten skillový rozdíl nikdy nemůzou dohnat. Pokud uvidí, že si na turnaji budou moct zahrát hry, ve kterých budou mit šanci (ať už v turnaji pro nováčky, nebo v turnaji rozděleném do skillových skupin/divize), na motivaci jim to přidá.

eJo: Nováčci asi hlavně musí mít pevné nervy s tím, že ze začátku budou dost dostávat, pomoct by jim mohly třeba nějaké turnaje pouze pro nováčky atd.

Krysa: Sledovat dema dobrých hráčů, pochopit jak se to má hrát a pak hodně velká vůle a trpělivost :)

Needy: Nervy, výdž, odhodlání. To je asi to podstatný, co je potřeba ke hraní. Hlavně nový quake přírustky se hodí ! Nováčkům přeji gl a hf ! : )

Dloob: Mno pár slovy pan X|cht a jeho návod na qcz.S tím že koho fragování baví a fanaticky si vychutnává frag s totálním pocitem sebekontroly tak je tu správně.Teď mě ale napadá že by taky pomohlo zrušit poplatky za ADSL a mít ho zdarma :>

Zagro: Chuť být lepší než ten a nebo ten a to že hrají tu nejtěžší hru? Vše ostatní už mají :)


Jak to vidíš s Quake Live? Budeš hrát QL?


hbo: Popravdě jsem nad tím celkem dost uvažoval a možná si to někdy v brzké době zkusím. Ale zatím to vidím jenom na q3.

silu: Měl sem možnost testovat betu ale zatím tomu nechávám volný průběh.

Angry: Vypadá to, že nějakou dobu QL hrát zkusim - uvidíme, jak bude hra vypadat ve finální fázi. Každopádně zatim se mi líp hraje Q3.

eJo: To vůbec nevím. Měl jsem to puštěný asi 2x jenom, neměl jsem čas to moc testovat. Pokud to ale pomůže rozvoji quake komunity s tím, že to bude nová kvalitní 1v1 FPS hra, tak jsem jednoznačně pro.

Krysa: Zatim mě to nebaví, počkám až bude gold.

Needy: Heh,Quake live : ) Nevím proč, ale nepreferuju QL. Je to jen napodobenina Naší zlatý Quake 3 .) Budu nadále věrnej Q3. Ale co jsem četl fóra, tak se QL poměrně dosti uchytil.

Dloob: Nějak už nevím jak sem se dokopal ktomu že QL už hraju pár týdnů a můžu říct že starý q3 nerezavý i po tolika letech... ale jo některý rysy se mi líbí a když se ještě doupravý nastavení tak to jen tak nezabalím tedy pokud i vydrží maníci co dělaj turnájky :)

Zagro: Qlive hraju a až na to umístění respů se mně to docela líbí. Otázka je, jak bude vypadat ve finální podobě. Hlavně aby se to nezvrhlo k only shaft/rail hře jako ve vq3.

QuakeLive

Autor: 
Text: 


! 02:41 @ 15/03/09
co je to za kokoty
 
enterYOURname 21:54 @ 14/03/09
bind mouse2 +button5
 
Devil son 20:32 @ 20/02/09
hele lidi nevite nekdo jak jse pritahuje protoze ja kdys hraju tak jsou tam hraci a kdys ponich vystrelim tak znich vilitne modry paprsek a on se rychle pritahne na to misto kam je ten paprsek namiren prosim kdo o tom neci vit tak at prisim napise
 
hbo 22:56 @ 12/02/09
2sm: jn takze pohoda :)))
 
Needy 16:08 @ 12/02/09
hehe
 
panSmasher 01:52 @ 11/02/09
tak gp se sabotovalo samo punkbusterem ;)
 
Heero-2b 20:29 @ 10/02/09
lol ZGR:DD sem byl moooc
 
Needy 19:55 @ 10/02/09
Hustý počtěníčko ! :D
To OSP bych i hrál,kdybych na tom GP dokázal rozchodit PB.Včéra jsem nad tím seděl celou noc a bylo mi to prd platný : ))))
 
Sharp 19:04 @ 10/02/09
Nj, heero, vsichni se hybaji rychleji, nic ti nepomaha mirit, raketa je hnusne ucina - kdo pak ma neco trefit :PP (this quote has been considered as spam)
 
Zgr 18:56 @ 10/02/09
Stejne jsi delal, ze spis, kdyz jsme meli hrat :)
 
kovar 15:43 @ 10/02/09
bojim bojim?
 
Heero-2b 14:40 @ 10/02/09
kdyby se hrálo na trnávce osp tak tam ani nejedu
 
Sharp 00:53 @ 10/02/09
Tak OSP-->Trnavka je snad úplně jasná věc :o
Snad jsou pryč ty časy (2 roky zpátky), co jsem tam obcházel stoly a ukacával kde koho, aby se hlasovalo a vůbec všelijak brečel, kníkal a argumentoval, aby se hrálo OSP (a stejně hovno - shame on u ondyweemane!)
 
panSmasher 00:16 @ 10/02/09
"Co myslíš, že by mohlo pomoct nováčům,
kteří se rozhodli hrát quaka?

hbo: No težko říct.. tak hlavně je neseznámit s freezem" nice one, ale jak tomu zabranime...ja bych sabotoval gp ;)

 
ptaah 23:37 @ 09/02/09
pánové, pobavil jsem se. jen příště vylepšete tu češtinu...
 
sts 23:32 @ 09/02/09
v q3 nedostanu, chacha
 
Lefie 16:15 @ 09/02/09
Chahah to je fakt! :(
 
Zgr 16:08 @ 09/02/09
Pockej, doufam. ze ondy hodi na dalsi trnavce OSP :) a ty budes priste jest u stolu sam :)
 
Lefie 15:40 @ 09/02/09
zagro ty brekoto :)) vsude od tebe ctu jen shaft/rail only :) probud se !!! :-p
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt