Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


archiv
 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.news  q4.news  q3.news  q2.news  qw.news
 18.05.2009 Quake 3 NationsCup 2009 - Jde se do finále
Quake 3 Nations Cup 2009 se blíží do finále a proto  je mou poviností Vám tu trošku zrekapitulovat průběh tohoto turnaje. Začneme nejprve zákládními skupinami a týmy, kterým se podařilo postoupit do play-off.

Základní skupiny:

Týmy byly na začátku turnaje rozděleny do čtyř základních skupin. Postupně se do skupin rozdělily týmy podle toho, jak byly ohodnoceny adminy turnaje. Skupiny si můžete prohlédnout na hlavní stránce Nations Cupu.

V první skupině byl jasným favoritem tým Polska. Tento tým ovšem klopítnul s týmem Holandska, takže museli v posledním zápase zabojovat o postupové místo s týmem Maďarska. Poláci tuto bitvu vyhráli a zajistili si tak první místo v tabulce. Druhým postupovým týmem byl již zmiňovaný tým Holandska, který porazil Polsko, a tím pádem s devíti body postupuje do play-off z druhého místa. V této skupině měl smůlu hlavně tým Maďarska, který porazil právě postupující Holandsko.

Ve skupině druhé (skupině B) byl jasným favoritem obhájce titulu z minulého roku a to byl tým  Švédska. Švédové si ve skupině vedli znamenitě a podařilo se jim vyhrát všechny zápasy a bez ztráty bodu postoupili do play-off z první pozice. Jako druhý postupující tým byl tým  České Republiky, který prohrál pouze jeden zápas s týmem Švédska.

Třetí skupina byla hodně zajímavá. Tým  Běloruska, který byl vysoce nasazeným týmem si ve skupině vedl hodně špatně a podařilo se jim vyhrát jen tuto hru nad  Slovinskem. První místo ve skupině si zajistil tým Francie, který překvapivě prohrál pouze jednu mapu a to s týmem  Isladnu. Druhým postupovým týmem byl tým  Německa, který prohrál s týmem Francie obě mapy.

Ve skupině čtrvté byli zápasy velmi vypjaté. Jako první co je třeba zmínit je fakt, že tým Anglie, který byl nejvýše favorizovaný nepostoupil do play-off. Jelikož tři týmy ze čtyř měli stejný poměr vyhraných a prohraných zápasů, rozhodovalo počet vyhraných a prohraných map. Anglie totiž vyhrála všechny zápasy v poměru 2:1 a tím pádem si zajistila pouze třetí místo. Velkým překvapením byl tým Rakouska, který skončil v této skupině na prvním místě díky kontumační výhře nad týmem Ruska. Právě Rusko bylo druhým postupujícím týmem, který dokázal porazit bez ztráty mapy všechny ostatní soupeře a tak si zajistil místo v play-off.

Play-off:

V play-off nás v prvním kole čekali 4 zajímavé zápasy. Tým Polska, který byl jasným favoritem celého turnaje se střetnul v týmem Ruska, který postoupil díky kontumační výhře z druhého místa. Tento zápas byl pro Rusko velkým zklamáním. Výkony Coollera byly opravdu špatné a ani Jibo (který na tom byl aspoň fragově nejlépe) nedokázal s týmem Ruska uhrát ani jednu mapu. Polsko tak postupuje do dalšího kola "winners brackets" a Rusko tím pádem padá do "losers brackets". O tom, kdo bude jeho soupeřem rozhodl zápas mezi Českou Republokou a Francií. Oba týmy hráli vyrovnaně a dalo by se říct, že tento zápas byl opravdu vyrovnaný. Francie však v závěru obou map dokázala zvýšit náskok, na který už česká republika nedokázala odpovědět a tak tým Francie postupuje dál, kde na ně už čekají nažhavení poláci.

Na druhé straně pavouka se potkaly týmy Rakouska a Holandska. Rakousko předvedlo výbornou taktickou bitvu, a poráží tak velmi nečekaně tým Holandska v poměru 2:0. Tým Holandska padá do "losers bracket", kde čekal na horšího ze dvojcie Německo a  Švédsko. Právě tento zápas byl opravdu vynikající. Po první mapě, která už je takovou švédkou klasikou (pro-q3dm6), kterou jak vidíte vyhrál právě tým švédska, následovala mapa německá a to q3dm14tmp, kde si němci vedli opravdu výborně a dokázali tak na této mapě porazit švédy ( určitě doporučuju dema z tohoto zápasu, protože to co předvedl dk v závěru mapy bylo unikátní). Třetí mapa už byla v režimu švédského týmu a tím si švédové zajistili postup do dalšího kola "winners brackets". Tým německa tak byl soupeřem výše zmiňovaného Nizozemí.

Ve druhém kole play-off se jako první potkaly týmy Francie a tým Polska. Tento zápas přinesl nejlepší podívanou z pohledu diváka, protože na první mapě (pro-q3dm6) se prodlužovalo. Nakonec tak vyhráli francouzi těsně a tak se šlo na polskou mapu. Ta byla ospdm5, na které ukázali, že minulý rok neskončili na druhém místě omylem. Po eliminaci se volila třetí mapa. Byla to mapa q3dm7, která není u diváků moc atraktivní kvůli vysokému počtu fragů a ne mnoho taktické hře. Tuto mapu vyhráli francouzi a stali se tak prvními finalisty. O druhém finalistovi se rozhodovalo mezi týmy  Rakouska a  Švédka. Zápas to byl rozhodně kvalitní, ale k překvapení nedošlo a tak po výhře švédska sme se mohli těšit na finále mezi Francií a právě zmiňovaným švédskem.

V "losers bracket" český tým čekal zápas proti  Rusku. Rusko vyhrálo nad Českou Republikou 2:1, když se čechům díky výborné práci Smashera podařilo vyhrát mapu q3dm14tmp. Tímto zápasem skončili šance na medailové umístění pro náš tým. V "losers bracket" dále porazili poláci tým Německa docela hladce a Rusko oplatilo  rakušákům prohru se základní skupiny, a poráži je tak v poměru 2:1. Opět bych chtěl poznamenat, že doporučuju shlédnutí dem (hlavně poslední mapa byla vynikající).

Semifinále "losers bracket" mohlo začít. Střetli se v něm Polsko a Rusko. Zápas tak výborný, že se na GTV, kde sledovali diváci zápas, oběvilo něco málo přes 450 lidí. Jelikož je Polsko i Rusko známo svou velikostí, co se komunity týče, dalo se to předpokládat. Oba týmy hrály vyrovnaně a opravdu takticky. První mapa, kde vynikal ruský profesional Cooller, byla skutečně těsná, ale díky nevyrovnanosti ruského týmu a naopak vyrovnanosti polského týmu vyhráli poláci první mapu. Hned po této mapě následovala mapa cpm4, ve které Cooller opět vynikal, ale tentokrát se k němu připojil i Jibo, a tak ruský tým vyhrává tuto mapu. Rozhodující mapa byla pro-q3dm6, ve které rusko ukázalo polsku, že se letos bude muset spokojit se čtvrtým místem.

Finále "winners brackets" tedy mohlo začít. Tým  Francie a tým Švédka začali toto "finále" mapou ospdm5, kde asi po 12ti minutách spadl server a tak se musela mapa dohrávat na 2 části. Celkově z toho vyšli líp Francouzi, kteří sice prohráli první část mapy, ale celkově jim to vyšlo tak, že si odnesli vítězství z této mapy. Druhá mapa q3dm7 byla opět hodně vyrovnaná, ale švédi nedokázali ani tady porazit výborně sehrané  francouze a tak se stává francie prvním finalistou.

O tom kdo si zahraje finále rozhodl zápas Rusko vs Švédsko. Tento zápas začal asi hodinovým hledáním serveru a 470 lidí na GTV bylo už k neudržení. Po tom, co se hráči dohodli na tom, že si zahrají na 2 serverech se mohlo začít. Švédskou mapou byla pro-q3dm6, kterou dokázalo Rusko zahrát líp než švédi a poráží je tak o 20 fragů na první mapě. Druhá mapa cpm4 byla volbou Ruska, ale švédi ukázali, že jim vítězství nenechají jen tak a s pomocí legendárního hráče ProZaCa poráží Rusko na jejich vlastní mapě. Třetí mapa byla zvolena po eliminaci q3dm14tmp a hrála se (boužel pro diváky) na 2 servery. Na obou serverech ale Rusko ukázalo, že si jde letos pro vítězství a poráží tak celkove švédy 2:1.

Tímto bych chtěl pozvat všechny příznivce hry Quake 3 Arena na velkolepé finále, které bude tento týden. Den zápasu ještě není znám ale určitě se to na tomto serveru dozvíte včas.

Odkazy: Quake Nations Cup 2009, Quake Nations Cup Awards
- i love alias

Autor: 
Text: 


panAlias 16:08 @ 01/06/09
Gotta love -alias-
 
das 13:12 @ 31/05/09
neasi
 
Hawr1x 22:44 @ 18/05/09
fakt pěkně sepsaný
 
Dloobik 22:18 @ 18/05/09
co mate vsichni s tim i love alias? propasl sem neco? :oD
 
ok__ 19:13 @ 18/05/09
teda teda .. clovek sem pul roku nekouka a pak se najednou vsecko dozvi. Tak hlavne at ted Rusko nezklame (sam musim fandit na GTV) ... btw to zakazali xerp, ze polaci zacali prohravat? ,)
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem  Rozhovor s Debtorrem  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt