Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


archiv
 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.news  q4.news  q3.news  q2.news  qw.news
 03.01.2007 Peace-X-Battle
Je tomu skoro týden, kdy na oficiálních stránkách X-Battle oznámil CHAMPi ukončení projektu X-Battle pro Quake 4.

Situace to není příliš překvapivá, protože díky aktivitě a poměrně slušné rychlosti, s kterou byl konkurenční team Q4Max schopen reagovat na změny ve Quake 4 bylo otázkou času, kdy k podobnému oznámení dojde.

Využiji téhle situace k takovému malému souhrnu toho, co se na herním a modařském poli odehrálo za poslední rok a kousek.

...píše se prosinec roku 2005 a z dílen mnoha vývojářů přichází první modifikace, které mají optimalizovat Quake 4 do hratelné podoby. Kromě záležitostí jako je GUNKmod, InstaGib a Quake 4 World se objevují dva hlavní rivalové.

X-Battle team pod vedením CHAMPiho se ujímá prvního tahu a vydává první verzi XBM se záležitostmi jako jsou rozdělené modely soupeře a vychytávky na HUDu.

Q4Max se do celého dění kolem hry Quake 4 zapojuje až později, ve svém středu má ArQona a jejich počáteční pozice není zrovna nejradostnější.

X-Battle si na začátku získává poměrně slušné zázemí, zejména pak ze strany německých organizátorů. Vedou se nekonečné debaty a dohady o tom, který z modů se bude hrát a bude podporován.

-- PointReleas 1.1 --
Těsně po vydání Point Releasu 1.1 k nám přichází nové verze modifikací, které však nejsou kompatibilní.

Další várka modifikací se na nás tak řítí v březnu 2006, kdy oba teamy připravují své nové releasy a jak X-Battle, tak Q4Max dále pracují na překopání Quake do hratelné podoby.
-- PointReleas 1.2 --
V dubnu je na světě další PR a vypadá to, že věci kolem Quake 4 se začínají ubírat dobrým směrem, na turnajích se hrají obě modifikace, vždy záleží jen na dohodě mezi hráči.
Hráči jsou rozděleni na dva tábory s tím, že každý vidí na své oblíbené nástavbě obrovská pozitiva, která PŘECE musí každý jiný pochopit. X-Battle mod se v této fázi předvedl se zaimplementování zvuků TankaJR (které posléze musel stáhnout) a Q4Max team v tuhle chvíli dolaďuje svůj chatovací tokenový systém a předvádí dvojitou rychlou záplatu na 0.74ku čímž si získává srdce mnoha hráčů.

-- PointReleas 1.3 --
Končí prázdniny a v srpnu kromě 1.3ky vychází i Q4Max 0.76. Ten je v kombinaci s novým PointReleasem vydařenou záležitostí, která při absenci X-Battle přejímá úkol hlavního módu. Nutno říct, že prvním teamem, který zvládl přechod na 1.3ku byl GTR team pod vedením Bandita.

X-Battle 0.30 - Mamutí patch, nádech k druhé vlně útoků, nebo začátek konce? 0.30tka byla svým způsobem revoluční, v menu se dalo nastavit téměř vše, základním problémem, který můžeme teamu vytknout je dloooooooouhááááá doba vývoje.

Přínos, který tento způsob ovládání nastavení hry předvedl je takový, že běžný hráč nemusí vůbec otevřít konzoli. Nemusí znát jednotlivé příkazy a hodnoty, které by měl nastavit a z pohodlí menu vyladí konfig dle své představy.

Poslední slovo od X-Battle pak přišlo v září kdy po vydání výše uvedené 0.30tky přišel na řadu opravný releas s označením 0.31.

-- PointReleas 1.4 --
uvidíme, uvidíme

Závěrem bych rád řekl, že ono soupeření na poli herních modifikací mělo dva výsledky. Oba tábory se jednak dohadovali, který mód je ten jediný a pravý (v náboženské obdobě trvá tohle několik stovek let, takže klasika ...) a ukázal že možnost domluvy a schody je velice těžká věc (viz "studená občanská válka" :) a druhou, důležitější záležitostí, bylo kompletní vyjasnění toho co od hry Quake 4 čekáme. Výsledkem byla práce iD Software a SyncErrora na nových Point Releasech \0/\O/\o/

Team X-Battle se nyní vrhá na tvorbu server browseru, takže držíme palce a pro nedočkavce uvádím link na oficiální stránky. Otázky na to, jak dopadne současný kód modu X-Battle a zda bude možné s ním dále pracovat zatím nejsou vyřešeny.

Související odkazy: X-tREME

Autor: 
Text: 


NeXeR 01:19 @ 04/01/07
Jak znám Walpeera, tak by ti asi nejraději udělal toto: /target Manning -> /useskill sleep -> /useskill Anchor -> /useskill Curse: Weakness -> /useskill Silence a pak by tě umlátil svou novou C-grade hůlkou ... že se nestydíte hrát Lineage...
 
manning 15:20 @ 03/01/07
bbs =)
 
WalpeerrUsh1337 15:13 @ 03/01/07
ke konci rozumej ke konci mngova hrani Q4 borec prechazi lamit L2
 
manning 15:10 @ 03/01/07
konecne je jasno :] no skoda ze to prichazi ke konci q4... :))
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt