Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

MAXELL's HOME

q4.news  q4.news  q3.news  q2.news  qw.news
 23.06.2007 WSVG Louisville: Av3k WINZ!
Vítězem WSVG v Louisville se stal překvapivě Av3k, ten nejprve posunul Toxica do Loosers Bracket, ze kterých se po výhře nad Cypherem vrátil a dokázal srovnat stav do fáze, kdy se musel hrát druhý set finále.

V něm byl však Av3k lepším hráčem a v rozhodující mapě zvítězil s velkým přehledem.

SET 1
Monsoon - Velice vyrovnaný začátek, ve kterém Toxic posunul úvodní megu o 10 vteřin a s velkým štěstím přežil 3 raily od Av3ka v řadě. Po 3 minutách hry se Av3k odhodlal k velkému tlaku na svého soupeře a za odměnu si odnesl 3 fragy. Poté přidal další 2 respawny a stanovil skóre na 0:5. Toxic se prvního fragu dočkla témeř po 5 minutách po výborném railu u Megy. V polovině mapy se povedlo Toxicovi přidat nejprve 2 fragy a poté dokonce srovnat zápas na 5:5. V polovině zápasu se Toxic dostal do kontrolu levelu a výsledkem bylo vedení o tři fragy a postupný nárůst rozdílu až do stavu 10:5. Tento nástup se povedlo Av3kovi zastavit až v 9.minutě, kdy nejprve vyrovnal Toxicovo sebrání megy a následně docílit i fragu. Toxica však tato záležitost nevyvedla z míry a pokračoval ve své cestě za vítězstvím v první mapě. Av3k zdramatizoval zápas 3 minuty před koncem, kdy dokázal svého soupeře 3x zabít po výborné práci raketou. Poté se k pověstné pilce dostal opět švédský hráč a dvě minuty před koncem bylo 14:9. Situace se obrátila těsně před koncem první mapy, kdy Av3k srovnal tuto mapu na konečný rozdíl 7 fragů, který Toxic uhájil po výborném railu v centrální místnosti.

Placebo Effect - Vyrovnaný začátek byl ukončen double killem u Megy. Následovalo opatrné oťukávání ze strany obou hráčů. Toxic poté získal důležitý nánkok radou 4 fragů které se mu navíc dařilo podpořit přesným časováním itemů v této mapě. Po přestávce se Toxic pustil do dalšího huntu svého polského soupeře a přidal další 2 fragy na svou stranu. Sedmý frag přidal Toxic na žlutém brnění poté, co si došel pro svého soupeře. Následovala Av3kova odplata, která přiblížila oba hráče na rozdíl pouhých dvou fragů, který byl následně po 5-ti minutách hry smazán úplně. Av3k se následně ujal vedení, které stihl Toxic ještě skorigovat odvážným útokem po respawnu, nicméně Av3kovi se povedlo hru otočit a po polovině zápasu vedl 11:8. Dvanáctý frag přidal Av3k při hájení Megy, tento krok mu navíc přinesl i frag následující po Toxicově respawnu u LG. Av3kovi se 5 minut před koncem podařilo svůj náskok navršit poté co se mu dařilo kontrolovat a sbárat všechny itemy v mapě Placebo Effect. Během posledních 5-ti minut se Av3kovi dařilo svůj náskok vyšroubovat až na 15 fragů po skvělé hře a kontrole levelu předvedeném polským hráčem.

Phrantic - Toxic se ujal vedení po nádherné práci a kombinaci pohybu a granátu. Av3k poté srovnal na 1:1 nádherným fragem raketou. Toxic oplatil svému soupeři stejnou měrou a navíc přidal svůj třetí frag. Frag čtvrtý následoval dalším granátem od Toxica, tentokráte k červenému brnění. Následovala série dvou dalších fragů, kterou ukončila výměna bodů po střelbě z Machinegunu. Av3kovi se podařilo trochu výsledek skorigovat a snížit na rozdíl dvou bodů po pěti minutách zápasu. Toixovi se poté povedlo nástup svého soupeře zastavit a dokonce přidat několik fragů na svojí stranu. V polovině zápasu tak svétilo na scoreboardu 11:6. Toxicovi se dařilo uklidnit hru a zdržovat se v centrální místnosti Sweltovy mapy a přidat pár fragů. Av3k posléze výborným pohybem úspěšně zamkl Toxica a přiblížil se na rozdíl 2 fragů a stav 12:14 ve prospěch švédského hráče v 13.minutě. Minutu a půl před koncem zvýšil Toxic svůj náskok na 4 body a finálový zápas se tak přesunul do druhého setu.

SET 2
Monsoon - Oba soupeři se objevili vedle sebe u červeného brnění a lepším hráčem v souboji na machnegun byl Toxic. Toxic posléze ustál útok Av3ka a přidal druhý frag, následoval zámek u Megy a další dva rychlé fragy pro švédského hráče. Av3k se dočkal prvního fragu ve 4 minutě zápasu, nicméně Toxic byl schopen přidat po této situaci další dva fragy. Av3k si následně udržel červené brnění a přidal svůj druhý frag. Po velkém štěstí u červeného brnění byl Av3k schopen snížit na rozdíl dvou fragů v páté minutě této Lukinovy mapy. Toxic si poté počkal s railem na svého soupeře a zvýšil svůj náskok na 3 body. V polovině zápasu spustil Av3k kolotoč, který vyůstil v rychlé srovnání zápasu za stavu 8:8. Toxicův devátý frag byl vybudován pečlivou prací v centrální místonsti a Av3k byl schopen reagovat na Toxicovi dva fragy pouze jedním úspěšným fragem. Toxic ustál Av3kovu výhodu a jal se budovat další náskok. 3 minuty před koncem však Av3k velice přidal a po sérii úspěšných zásahů byl stav srovnán na 12:12. Toxic poté docílil nádhernou prací shaftem drobného náskoku, který posléze rozšířil na rozdíl tří fragů. Av3k stihl tento rozdíl stáhnout na rozdíl dvou fragů, nicméně Toxic se poté přeorientoval na defenzivní způsob hry a konečné skóre tak bylo 17:14.

Placebo Effect - Av3k si v úvodu sebral obě brnění a na Toxica tak zbyla Mega. Polský hráč tak vešel do zápasu s lepším statusem, který využil k vybudování pěti bodového náskoku. V třetí minutě přidal Av3k již sedmý frag který pokračoval další sérií která končila za stavu 12:0 ve čtvrté minutě. Hra se poté nachvíli uklidnila, nicméně Av3k se štěstím přidal další dva fragy na bedra Toxica. Ownage v podání polského hráče pokračoval sérií která v polovině zápasu znamenala jeho vedení 25:0. Toxic se smířil že tuto mapu prohraje a tak se poměrně bezhlavě vrhal vstříc svému soupeři a Av3k tak v pohodě budoval svůj náskok. Toxicův první frag padl v polovině zápasu a po seberažedné misi Av3ka následoval další kontrol mapy Placebo Effect. Po výsledku tak o vítězi tohoto zápasu rozhodne mapa Phrantic.

Phrantic - Oba hráči se objevili u žlutých brnění, Av3k se ze spodního Yellow dostal k červenému dříve a tím získal výhodu, kterou využil k úvodnímu nástupu, který vyústil ve vedení 5:0 po dvou minutách zápasu. Vedení 6:0 se Av3k ujal po nádherné raketě v centrální místnosti. Poté se ke slovu dostal Toxic, který ustědřil svému soupeři rychlé dva fragy. Av3k si však s tímto nástupem poradil a přidal dve fragy též na svojí stranu. Pokračující výbornou hrou dosáhl Av3k náskoku 10-ti fragů po pěti minutách hry.  Av3k v následujících fázích hry pronásledoval svého soupeře po celé mapě a přidával na svojí stranu další fragy. Třetí úspěch přidal Toxic zhruba v polovině zápasu, ale Av3k byl i nadále lepším hráčem a i nadále předváděl hru ve stylu exhibice. Av3k v pozdních fázích hry přidal ke svému pohybu další triky a ohromnou rychlostí prolítával po mapě Phrantic téměř neohrožen. Po dvou třetinách této mapy svítilo na ScoreBoardu 22:4 ve prospěch Av3ka, který předváděl výbornou práci zejména se shaftem a plazmou. Poté co zapojil do práce i svůj raketomet byl před Toxicem propasný rozdíl 24 fragů. Situace se poté zkomplikovala po výměně fragů u červeného brnění a sebevražedném náletu Av3ka. Dvě minuty před koncem bylo skóre 28:9 a Av3k si užíval poslední minuty zápasu s luxusním náskokem. Po výborné hře obou hráčů a zejména Av3ka skončila rozhodující mapa tohoto finále 32:15.

Consolation Finals
: Toxic vs Cypher
1.mapa - 02:0 - Phrantic
2.mapa - 24:0 - Monsoon

Phrantic - Vyrovnaný začátek ve kterém se oba hráči točili o centrální místnost. Toxicovi se povedlo postupně vypudit Cyphera z centrálu a dílo zkázy dokonal poté co natlačil shaftem svého soupeře do lávy u červeného brnění. Toxic poté pokračoval v tlaku na svého soupeře, ale Cypherovi se dařilo tyto útoky odvrátit. Během druhé třetiny mapy Phrantic se oba hráči točili po celém levelu a výborně sbírali všechny brnění a reagovali na jednotlivé výpady soupeře. Ze záporných čísel se podařilo Cypherovi dostat až v polovině zápasu, kdy srovnal na 0:0 výborným shaftem. Toxic se následně vrhl do agresivní hry, která mu přinesla v krátké době 2 fragy. Další změnu skóre přinesla přestřelka v centrální místnosti, která skončila Toxicovou sebevražednou raketou, která upravila skóre na 1:0. Finální skóre 2:0 bylo ustanoveno v posledních 15 vteřinách po přestřelce a přesném shaftování Toxica v centrálu.

Monsoon - Tato mapa začala opět velice vyrovnaným stylem, Toxic začal budovat svůj náskok agresivním náletem k Megahealthu, docílil prvního fragu a poté připojil během následujících 5-ti minut další 2 zářezy na svojí pažbu. Další nástup švédského hráče nastal poté co si Cypher nevšil svého soupeře u červeného brnění a Toxic využil této příležitosti dokonale a přidal další 3 fragy. Po přestávce a kontrolu levelu v podání Toxica byli přidány na jeho skoreboard další 2 fragy a v době kdy chybělo 5minut do konce mapy Monsoon bylo skóre 8:0. Do konce mapy se povedlo Toxicovi připojit dalších 16 fragů. Tento nárůst byl způsoben zejména Cypherovou rezignací. Cypher se tak umístil na celkovém 3.místě v tomto turnaji.

Cypher předvedl výbornou hru a proti Toxicovi držel temo zejména ve Phranticu, který byl nejvyrovnanějším zápasem, který jsme mohli na tomto turnaji slodovat. Cypher si odnese za 3.místo v tomto turnaji příjemnou sumu a prozatimní nejlepší umstění na velkém turnaji.

Toxic se výbornou hrou vrátil do boje o první místo. Pro úspěch a přidání již 10 vítězství v řadě na světovém turnaji musí Av3ka porazit hned ve dvou sériích BO3.

Finále Winners Bracket: Av3k vs Toxic
1.mapa - 17:12 - Monsoon
2.mapa - 13:08 - Placebo Effect

Monsoon - Výborná hra Av3ka, který si vybudoval ze začátku hry poměrně slušný náskok. Agresivní hrou a střídáním tempa se mu podařilo přes výborný pokus o obrat v podání Toxica nakonec zvítězit a ujmout se tak vedení 1:0.

Placebo Effect - Skvělý začátek v této hře měl Av3k, ten se ujal v počátku vedení, to se však Toxicovi povedlo stáhnout a skore dokonce otočit. V polovidě zápasu se hra poněkud sklidnila a oba hráči si připravovali příhodnou situaci pro další útok. Av3k byl v této práci lepším hráčem a po srovnání z jeho strany se vrhnul do kontroly levelu a vybudoval si 3 bodový náskok. Po sebevražedné misi a dorovnání statusu se Av3k vrhl na další budování svého náskoku. Ten se mu přes enormní snahu Toxica podrželo udržet.

Av3k předvedl vyrovnanou hru s luxusním pohybem. Jeho přehled v mapě a odvaha riskovat mu přinesla tíženou účast ve finále.

Toxic předvedl výbornou práci se zbraněmi a přes přesný odhad soupeře a volbu agresivní a defenzivní hry se mu nepodařilo proti Av3kovi uspět ani v jedné ze hraných map.

Finále Loosers Bracket: Cypher vs Chance
Phrantic - Cypher se hned o začátku pustil do svého soupeře bez bázně a kompletně ovládl tuto mapu a po jednoznačném výkonu se ujal vedení v zápase 1:0

Placebo Effect - Výborný začátek do této mapy měl Chance, přes lepší úvodní spawn Cyphera se mu povedlo svého soupeře udolat a sérií 7 fragů se ujal vedení. Cypher nástup svého soupeře včas odrazil a poměrně rychle se mu povedlo srovnat stav zápasu. Poté se vrhl na sladkou odplatu a svého soupeře deklasoval rozdílem třídy.

Cypher má výborný pohyb po mapě a skvěle umí přečíst svého soupeře, to mu umožňuje být na důležitých místech včas a připraven.