Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.scene
 Itm Lair #3


Je pátek 7.12.2007, den kdy začíná česká QuakeWorld LAN párty. Vzhledem k tomu, že jde již o třetí LAN párty tohoto druhu - tedy osmičlenná Quake eskvadra na tři dny obsadí dvě místnosti v lokaci itm lair - snadno lze hovořit o tradici. A jako tradičně všechno drama začíná o mnoho dříve, než padne první výstřel z raketometu - ukazuje se, že se nezačne ideálně brzy odpoledne, ale o trochu později - jak jinak, než tradičně. Ale vytrhněte nám zuby moudrosti, opijte hlavního řidiče alkoholem, ponechte si auto v servisu, zabavte nám židle, se kterýma počítáme - nic nás neodradí od našeho cíle, jímž je jediné - instantní 48hodinová QuakeWorld akce přerušovaná pouze krátkými pauzami na jídlo, případně další fyzické potřeby a závislosti.

TransportPři přepravě na místo určení se znovu ukazuje, jak výhodné je mít PC skříň s rukojetí na nošení (sniff), nebo jak nevýhodné je mít CRT monitor o váze sloního mláděte (zdravím cukyho). King of the road shpeq vyzvedává mě (JohnNy_cz), pak cukyho a nakonec jebaka, a plně naložený Quake van jede směr Itm Lair. Během toho dostáváme zprávy o úspěšném docestování severomoravské dvojice Flamer, Fr4g, včetně Fr4gových pivních kuželek, vyjma Fr4gových sluchátek.


Vylodění

Dorážíme na místo, poslední posilování s hardwarem tento den, stoly o praktičnosti a utilitárním designu, o kterém by si i Ikea mohla nechat zdát (přepravky+desky (r)), jsou připraveny, stovky metrů kabeláže do akce. Nakonec doráží i Ajk se svou kompletní výbavou "já, můj book a moje myš".Čekání na židle si zkracujeme gastronomickou exkurzí do nedalekého podniku. Někteří jsou svým gurmánským zážitkem natolik pohlceni, že ani nezaregistrují itmikovo zmizení na několik desítek minut a během návratu do lair se jej neváhají zeptat "Ty itmiku, a kdy jako budou ty židle?". Odtržení se od kuřecích křidélek kvůli transportu židlí tak pro lan mastera itmika figuruje jako další z mnoha položek na seznamu výdajů, které nelze nikomu vyúčtovat, jedna z věcí, které člověk dělá prostě proto, že je ochoten něco pro ostatní obětovat.

Quake?! Quake!

Cuky dolaďuje nedostatky na svém hardware (vadný disk vyřešen již doma, vadný větráček odhalen na místě, stejně tak nedostačující zdroj odhalen by HW guru itmik). Jebak vylaďuje své progaming rozpoložení ("cuky, víš proč mám klávesnici na nohách?" "No to nevím, asi protože se ti už nevlezla do pr..le?"), Flamer a shpeq odstraňují poslední mikroskopická smítka z jejich progaming podložek, ezQuake guru JohnNy_cz posouvá ukazatel počtu raket na shpeqově HUDu o 3 milimetry doleva, zajišťuje, že Fr4gův kulatý crosshair je "opravdu kulatý (tm)", zkrátka detaily, které v QW rozhodují mezi životem a smrtí.Hlavní obsah LAN party je jasný. QuakeWorld, QuakeWorld a potom zase QuakeWorld. Duely, 2on2, ale hlavně 4on4. Občas proloženo jebakovou revoltou v podobě Warsow, Unrealu (který rozhodně nebyl Unreal TŘI, takže považuji trestuhodné se o něm vůbec zmiňovat) a jinými jeho mladickými nerozvážnostmi, a různými dalšími elementy, které nejsme schopni úplně ovlivnit, natož potlačit, a tak tato Lan Party dostává pracovní název Pauza-party.Rovněž je ozkoušen FTE spectating pack na itmikově monitoru svými rozměry zasahujícím do několika časových pásem. Výkon jeho computing machinery by s přehledem stačil na pohodlné používání tohodle výkonnostně neukojitelného nastavení i pro "takové to domácí hraní" QuakeWorldu, PC ostatních přítomných se tiše červenají někde v rohu. Při testování Crysis se ale ukazuje, že PC, které by jej utáhlo bez nějakého toho trhání, dneska člověk prostě nekoupí. Někteří propadají beznaději, JohnNy_cz přemýšlí o nastrkání několika zpomalujících prvků do kódu QuakeWorld klienta - pravděpodobně by to přispělo k jeho popularitě. Jedinou dlouhověkou otázkou je, jestli je tohle ta cesta, kterou by se měl PC gaming ubírat.Po páteční noci (během níž jebakův počítač podle jeho slov usilovně počítal využití procesoru Idle procesem) si dáváme bleskový 2on2 turnaj, jehož výherci se stávají jebak & JohnNy_cz, ale otázka, jak by skončil zápas Flamer&shpeq vs. jebak&JohnNy_cz zůstává nezodpovězena, hozená rukavice nezvednuta. Jsou věci, které by měly zůstat utajeny, stejně jako to, čí chrápání z vedlejší místnosti přehlušovalo počítače běžící v místnosti, kde jsem spal. Sobotní noc se zase nese v bujaré traťové mánii (Trackmania) propukající v room2, v room1 propuká moje zoufalství nad tím, že superstar jebak zabral MOJE místo na posteli a to polohou "úhlopříčnou rozvalenou" - dneska spím na zemi.

ZávěrCelkově shrnuto: průběh toho nejhlavnějšího z QuakeWorldu - 4on4 her - vychází pozitivněji pro room2 ve složení Flamer, Ajk, Fr4g, shpeq v mapě The Abandoned Base (dm3), v ostatních mapách většinou vítězí sehrané jádro Drastic Collision z room1 (itmik, cuky, jebak, JohnNy_cz). Aktivní výměná názorů na aktuální dění ve hře probíhá jak mezi spoluhráči v rámci jedné místnosti ("to sou takoví luckeři", "za...ný fuc.er kemper"), ale rovněž mezi oběma místnostmi ("vy ko..ti mražení"). Časem se room2 sehrává a několikrát poráží room1 i v dalších mapách. Já sám začínám pociťovat, že se konečně rozehrávám na provozní teplotu, když v tom...

Všechno jednou musí skončit. Je neděle (i přesto, že cukyho výkonné počítadlo signalizuje, že je pořád ještě sobota), odpoledne, je čas balit. Všechno končí opravdu moc brzo. Počet odehraných 4on4 zápasů příliš neodpovídá představám některých z nás, ale nedá se už nic dělat. Fr4g a Flamer znovu vyrážejí napospas hrátkám Českých drah a myslím, že ani v nejhorších představách nečekali, že dojedou domů s tříhodinovým zpožděním. Ostatní přítomní se ještě oddávají několika 3on3 hrám, to pochopitelně nezaznamenává takové nadšení jako osvědčené 4on4. Dostatečnou náplastí je ale cukyho dort, původně zamýšlený jako odměna pro toho nejlepšího z nejlepších, nyní jako odměna pro nás všechny, nebo lépe řečeno pro ty, co zůstali až do konce (sorry Fr4gu a Flamere).Ještě společné foto, nákládáme Quake-van, odjezd. Konečně zase polštář a postel. Cya @ next itm lair.

Postřehy

AjK: moje první itm-lair (ale lanka to byla jedna z mnoha v řádech desítek) a celkem standardně provedená organizace se zajištěním všech náležitostí (překvapil mě 1gb network). Ač profláklý nequaker (bejvávalo) jsem šel na QW-only LANku se smíšenými pocity, pro bylo hraní na lanu s dobrými (rozuměj dušemi) lidmi a proti, že nesplním očekávání a potopím všechny hry se mnou v teamu. Obavy se nakonec naplnily alespoň z půlky a citelný počet chybejících fragů ve scoretabu ukazoval na mě. Prodlevy mezi hrami hrály pro mě, protože jsem si aspoň urovnával věci v hlavě a s každou další hrou jsem zkoušel "bejt lepší"! Když už jsem začínal odvádět nějaké teamově prospěšné práce, PRÁSK, konec lanky. Motto: "Klid, dm3 máme v kapse". Pro příšte: teleportuju si postel, spalo se mi fakt špatně =). Celkove GOOD JOB!

report by JohnNy_cz, foto by cuky

Autor: 
Text: 


Napalm 13.12 @ 17:20
A co ten komp? Quad s 8800?
 
Lahire 12.12 @ 12:15
dell jsou rulezni , v praci jich mame tuny a slapou spolehlive
 
jebak 12.12 @ 07:18
24"
 
Napalm 11.12 @ 23:47
Co má itm za mašinu? Koukám DELL monťák, celkem nestandardní záležitost v ČR...je to 30"?
 
phata 11.12 @ 18:02
woohoo, nice ;)
 
[TA]Xicht 11.12 @ 14:13
Jestli jebak nehodil savlicku, tak ho tyf zapre !:P
 
Jen4 11.12 @ 11:50
Jebak se protahuje uplne stejne jak Tyfah, ze yo? :)
 
Walpeer 11.12 @ 11:20
nemalej spam....
 
sh 11.12 @ 11:00
reportage v newsce, to nejde prehlidnout
ti qw lidi to je hrozna sebranka (hi cuky :)
jebak musel bejt na kasi .. zalehnout cizi postel a spat v brylich se asi nema ne? >]
 
[TA]Xicht 11.12 @ 10:20
Hrozne komicky jak tam Jebak vubec nezapada (vekove:).

btw: n1 kukadla Cuky a ten dort mno jejej !:D
 
cyppisek 11.12 @ 10:19
qw je sracka :-)
 
Jen4 11.12 @ 08:32
Tak aspon ze vam uz fachal ten vytah :)
 
jck 11.12 @ 08:21
pekne :X, qw in da house
 
Lahire 11.12 @ 07:56
;D
 
Hawr1x 11.12 @ 03:01
Nice reportage, skoda jen ze jsem nestih navstevu. Vypada to jako ze v itms lair nezustala v zadnem rohu jedina pavucinka.
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt