Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.scene
 Vánoce, Ježíšek, Quake = Pohoda
Dneska je tomu přesně 2007 let co se narodil Ježíšek. Je super, že se i po tak dlouhé době drží tento člověk na výsluní a zatím nikoho nenapadlo nahradit ho novým dílem s vylepšenou grafikou a vytuněnou fyzikou. Je pravda, že na tohoto pána vzniklo po světě několik modifikací, ale hrají se všechny. Některé méně, jiné více úspěšně.

V tomto čase bych se rád vrhnul do takového malého shrnutí a vyjádřil přání, které je -doufejme- i snem každého trošku zarytého Quakera. Nejlépe tuhle věc vystihnul Jen1Q, jehož slova bych rád použil na úvod.

" ... do skoro mrtvé scény o dvaceti členech z nichž jeden zvrací na CSkaře,
další je skoro bezdomovec se pustila největší smažka
a všechno kolem se zbláznilo a nějak to klape ... "


Mno, co dodat, zajímavé to bezesporu je a jak jsem již řekl je to především vaše zásluha. Rád bych poděkoval za podporu, která se mi od vás dostává a za to, že jsme společnými silami v tomhle roce uspořádali několik akcí, které rozhodně stáli za to!

Doufám, že se i nadále bude situace kolem naší scény vyvíjet podobným směrem a že si jednoho krásného dne budeme moci společně sednout v hospodě, vykropit si kedlubny a říct si že to stálo za to.

K tomuhle okamžiku je poměrně dlouhá cesta a i přesto, že jsme se vyhrabali z počátečního pressu, nemůžeme si dovolit usnout na vavřínech a je potřeba i nadále zdokonalovat to, co je naším společným snem - fungující scéna, která by měla podporu a nadále se rozvíjela a odkoupení celého ProGamers i s hernami a ČMSP.

V minulém týdnu jsme byli na návštěvě ve studiu PG24 a udály se dvě věci za které mi pan Xicht málem rozbil pusu.
První byla návštěva pana Hobbyse v jeho officu přeplněném všelijakým stuffem a druhak sebevědomé "naběhnutí" na Dana se slovy, dobrý den jmenuji se Pavel Kymla. Xichtovi tou dobou cukaly koutky a jeho pravice začala pomalu ohnívat :)

K první věci bych rád podotkl, že jsem si šel celkem účelně pro výprask s tím že jsem se dozvěděl, že Quake 3 nemá šanci na totální podporu co se Invexu týká. Není to žádným překvapením a vedle rezolutního odmítnutí StarCraftu a WarCraftu bude i Quake pravděpodobně chybět ve finálovém turnaji sezóny 2008. Což neznamená, že by se nemusel do sezóny započítávat a neznamená nutnou absenci na této akci!

Pokud vás tahle informace trošičku vyvedla z míry, tak vás chci uklidnit, protože to je úplně v pořádku a věřím, že se naše scéna podle toho náležitě zařídí a připraví si podmínky, které nám budou vyhovovat. ( Potřebujeme vůbec "aktivní" podporu ČMSP? ) Pomocí nám v tomto směru může být Soptík s jeho skvělým přístupem k české herní komunitě a velkým srdcem, které do této činnosti dává.

Většinou se takto hodnotí na konec roku, ale o to určitě nepříjdete, protože dle mého skromného odhadu je co hodnotit. Též bych vám rád oznámil a shrnul co je v plánu na příští rok, který bude pro další rozvoj naší komunity neméně důležitý, než byl tento rok.
Zpátky ke strouhance

Chtěl bych připomenout, že nadále platí to, že kdokoli by měl zájem podílet se jakýmkoli způsobem na chodu Czech Quake, tak je vítán. Práce tu je jak na kostele a je potřeba dotáhnout do konce ideu o centrále českého a slovenského Quaka.

Jak jistě víte, pořád zde chybí mnoho věcí, které je potřeba dotáhnout do fáze, kdy bude pod jednou střechou vše, co se týká naší scény a každý tak bude moci nalézt kompletní informace o hře Quake, případně bude moci být nasměrován na příslušné weby, které se této problematice v CZ & SK věnují.

Velkým mínusem je v tomhle případě web samotný. Aby se mohla naše komunita i nadále rozvíjet, bude potřeba doplnit web o některé základní záležitosti.

První z nich je profilový systém, který umožní každému z vás mít svůj konfig na jedom místě a zároveň umožnit sbírání bodů v CQO 2008. Též by nebyla od věci vnitřní komunikace a další náležitosti, které k tomu patří. Jak jistě dobře víte, naše scéna si vždy zakládala na absolutní otevřenosti a dostupnosti, takže i nadále by měla fungovat možnost přispívání do komentářů pro veřejnost - spam bot není veřejnost.

Zpátky k Vánočkám

Všem přeju příjemné svátky plné pohody, aby se vám naježilo dle vašich představ a aby jsme ve zdraví přežili stoly plné jídla a návštěvy po rozvětveném příbuzenstvu.

Šťastné a veselé
- Hawr1x

Autor: 
Text: 


ok 01.01 @ 21:37
Kdo by to rekl lip? :) Hawr1x se pomalu ale jiste stava i filosofem :)
 
Jen4 26.12 @ 13:17
Pavliku, tady mas jeden z duvodu, proc nejen Xichta Nas O Otec Progamingu, Nas O Otec Svazak, Nas O Otec Obetovatel: Dan007: 88.. tak a timo dementnim prispekem to pls uz zakoncemez...
Prave podobne priskevky vs neochota sponzoru davat penize vs moje ztraty v PG mne presvedcili k tomu ze nema cenu podporovat pubescenty kteri pisou pouze neobjkektivni nadavky.

Smisrte se s tim ze proste CR je mala zaprdena dira kam proste nepotecou prachy ala Korea, Rusko, Amerika, Nemecko ci Polsko...proste je nas malo a tak cekejme ze dostaneme na sponzoring penez primerene poctu obyvatel...

Jedinou chybou PG je ze nasadilo latku prilis vysoko a vychovalo si rozmazlene fracky ala kulikjanevimkdesem...

..ale nic ve zlem pratele.. :)

 
Jen4 26.12 @ 13:09
Nebyl jsem citovan presne. HX si bere jen to, co se mu pro uvedene hodilo :)
 
panSmasher 26.12 @ 10:41
ten skvele napsanej zacatek ve me evokuje predstavu bunny hopingujiciho jezise pod krizem :o)
 
eJo 24.12 @ 19:20
štastné a veselé vánoce přeju všem a hlavně díky za to co tady děláte ;))
 
dck 24.12 @ 17:38
dekuji.. a preji quake.cz redakci peknyho jezka
 
Legie 24.12 @ 16:32
Docela se to rozjelo :) stastne a vesele vsem ;) za quake.cz
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem  Rozhovor s Debtorrem  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt