Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.scene
 Pohoda, jazz
Pravě jsem se vrátil z kalbage a hlavou mi prochazi strasne moc myslenek, jelikož to byla výborná kalbage. Během dnešní vydařené chlastačky jsem zjistil, že nic není tak iizy, jak by se mohlo vzdycky zadat.

V souvislosti s Quakem, a verte ze to není jediná starost kterou mám, jsem si uvědomil, že musíme všichni v příštím roce hodně zamakat. Nejlepší je zčít hned :)

Našlápnuto máme opravdu dobře, jenže pokud se mají věci i nadále udržet v tendenci, která by se nám líbila = aby bylo co hrát, aby nováčci zjistili co můžou dělat aby nedostávali tak na držku - dostávat na držku je fakt nepříjemný a těžký a každej z nás si tim prošel - co můžeme udělat pro to aby jsme mohli vypravit jakoukoli výpravu na jakoukoli akci na světě, aby jsme prostě měli pohodu a klídek nás prostě bude stát mnoho úslilí. Nic není zadarmo.

Říkám nás a myslím to tak, protože 10 lidí tuhle úlohu nemůže zvládnout. Můžete si říct, že vaš přínos nemůže být nikdy tak velký aby něco znamenal. Není to pravda, protože každá činnost má smysl, ať už je sebemenší, nebo z vašeho pohedu nemusí znamenat přínos, nebo může vyznít tak, že se ztratí v davu. Pokud si nalejeme čistého vína, můžete mít svým způsobem pravdu, protože pokud svůj názor neprosazujete hlasitě, není v silách nikoho postřehnout vše. Taktéž není v silách každého aby mohl vyslechnout a reagovat na všechny podněty. Lidi vymysleli na tohle delegování, ale bohužel tenhle princip znamená težkou ztrátu přidané hodnoty, protože informace je v tomhle případě neúplná. Takžtéž nejde najít řešení, které by vyhovovalo všem a proto je nejlepší si šefovat věci z okolí, které se mě dotýká. To vše dělám tím, že se do věci alespoň trochu angažuju, nebo se o to snažím.

Ještě jednou vám připomenu - a už jsem s tím skoro trapnej - že byla situace, kdy to vypadalo, že to všechno zabalíme a vykašleme se na to. Super je, že jsme se na to nevykašlali a že se nám povedlo se odrazit a začít plavat na hladinu. Můžete si myslet, že si tu Hawr1x honí ego, ale není to tak, protože bez každého jednoho z vás by byl tenhle projekt a tenhle sen k ničemu. Můžete si myslet, vždyť jsem vlastně nic neudělal, sem tam se sem sice příjdu podívat a ani o sobě nedám vědět, jo ... sem tam se přihlásím to turnaje. V klidu si můžeme přiznat, že se vlastně všechno nepovedlo jak mělo a některé věci zkončili katastrofou. Proč vlastně bych měl něco dělat? Co se vlastě ode mě čeká? Proč se zaobírám věcí, která pro mě stejně nemůže mít někdy větší smysl?

Smysl je, že se kolem nás rekrutovala podobná banda super lidí - kteří jsou vlastně úpně jiní - a často nás i hafo serou. Tyhle lidi ale nějak otevřeli oči a už při volbě své zábavy si vybrali něco, kde se přesně ukáže, co umím a v čem jsem dobrý. Vybrali si věc kde se neschováte a vytvořili něco, co na světě nemá obdoby. Jasně, exitují další podobné skupiny, možná mohou fungovat na jiné bázi, ale to co tu máme my nemá nikdo a my z toho musíme v našich plánech vycházet.

Z mého pohledu je důležité, aby jsme si při téhle plavbě dávali vědět, kam by nás tahle věc měla přivést. Důležité je si uvědomit, že pokud nebudu říkat kde jsem co udělal - a může to být maličkost - může se stát že na mě zapomenou, může se stát že vás tohle může i mrzet - možné je všechno. To platí v obou směrech!

Pro mě osobně je těžké přijmout pravidla z venčí a rád si dělám věci po svém. Dokážu dělat velké ústupky (ale fakt těžko) a vyslechnout si názory protistrany, dokážu se povznést nad díčí problémy a snažím se najít nějaké řešení. Dané je to mým ležérním způsobem života a tím, že přede vše dávám pohodičku a spokojenost. Jsou lidé, kterým se tenhle způsob nemusí zhola líbit a já je plně chápu, každý z nás má svou cestu.

Všichni tu máme svojí možnost se rozhodnout a jediné, co nás může olivnit je názor lidí, kterých se daný problém týká. To je vše co můžou udělat. Okolí má radši přímé řešení plné agresivní rétoriky, okolí radši problém rozebere a pozvolna ho řeší. Ať už je metoda přístupu k věcem jakákoli, měla by nést nějaký výsledek. Výsledkem může být, že vás jeho názor nezajímá, výsledkem může být že jeho názor nepochopíte a výsledkem může být to, že je za svůj názor trestán a propírán. Nikdo však nemůže dělat rozhodnutí za vás a své problémy si musíme řešit sami. Pokud vás někdo svým názorem rozbije, může to mít zajímavé důsledky a může se vás to dotknout.

Pochopit názor protistrany je těžké a občas to vyústí v nevraživot, protože se šáhlo na vaše základní pravdy a přesvědčení. Zajímavým skillem je povznesení se na tyto pravidla a pomocí obecnějších rulezz vysvětlit o co vlastně jde. Není to ústupek, protože pokud toto neuděláte, nemůžete se s klidným srdcem držet svého přesvědčení, protože na venek může působit velice špatně.

Každý z nás má svůj sen, mít dobrou práci, mít super rodinu, poznat dobré lidi, užít si maximum pohody na tomhle světě. K úspěchu vede strašně moc cest a i ta nejpodivnější může být úspšná. Každá činnost kterou děláte vám může pomoci při dosažení vašeho cíle. Někdy rozhodují o budoucnosti maličkosti, jindy složité problémy, které byly vyřešeny, počítá se všechno. Zajímavý nápad, poznatek, pocit jak by mohli a měli věci být.

O všem rozhoduje váš přístup, pokud se rozhodnete, že v dané věci neuděláte nic a dáte jím volný průběh - myslm tím úplně volný průběh, občas je totiž dobré trochu polevit a vyčkat příhodné doby - nemusí se stát vůbec nic. Jakmile trošíčku nakouknete pod pokličku, můžete začít s jednotlivými malými kroky které vás můžou někam posunout. Pokud máte z jednotlivých kroků dobrý pocit, můžete ho přetransformova v něco, co vás nadále bude držet směrem, který jste si zvolili.

Nikdo nemůže říct, že právě vaše cesta je špatná - může vyjádřit skeptický názor, ale pokud vy ve vaší cestu věříte, tak má vždy smysl. Pokud po čase zjistíte, že vaše cesta je krkolomější a složitější, než jste si plánovali máte možnost se pozastavit, podívat se okolo a zkusit najít něco, co vám dodá odvahu a příznivější pohled na věc. Též se můžete rozhodnou danou cestu opustit a vydat se jiným směrem. Jediné, co vás omezuje je váš pohled a přístup. Vaše pravidla a vaše chápání světa.

Každý z nás něco umí a má k něčemu předpoklady stejně jako má své slabé stránky a chyby. Výhoda kolektivu je, že vaše silné stránky můžete nadále rozvíjet a zdokonalovat se. Vaše slabé stránky jsou v kolektivu poslány do ústraní a vy máte možnost postupným tréninkem napravit tyto neduhy do míry, která je akceptovatelná okolím. Buď si vybudujete to, že vás tak okolí bere a svým způsobem rezignuje, nebo o trošíčku zlepšíte svůj přístup.

Sám úplně nechápu smysl téhle novinky a téměř automatického textu, který zde píšu, ale doufám že nepíšu úplný blbosti a že některé z věcí, které jsem zde zmínil vás alespoň torchu osloví a možná pomohou k sebereflexi, nebo k napsání protikomentáře který celou tuto záležitost smete :))

Je jen na vás, jak se rozhodnete a nikdo jiný za vas toto rozhodnutí neudělá.

PíííZ `n` ResPect
- Hawr1x

Autor: 
Text: 


panSmasher 26.12 @ 21:26
Jojo, my ostatni jsme radi ze nekdo zacne a zavidime tu ultimatni zabavu, kterou zaziva lamka, den po dni se zlepsujici a skillem rostouci. Ta supr hra, ktera nas kdysiva dokazala k pc prikovat na mnoho hodin denne. Staci si jen jen vzpomenout kdyz jsem se ucil pdm6 rail2bridge jump kolik dni ;o)) ... Hodne lidi zaclo hrat az po roce 2k4 (kdy to nekteri tady uz smazili treba i 6 let - od 98'), samozrejme dostavali moc a moc, ale vyskilovali a dneska jsou dobri -- sharp, legie, ttnek. Chce to ale vydrzet a hrat....
 
Walpeer 26.12 @ 20:22
LBC to je normalni ten kdo nad tebou vyhraje 35:2 a jeste ma to nutkani te poslat nekam je jeste vetsi lama nez ten co brutalne dostal .)...Bo si tim lidi lecej komplexy kdyz je porazi nakej ten kovar .)
 
kovar 26.12 @ 18:21
nj tak zacinal kazdy. tak hrej akcne at se naucis behat, strilet, uhybat a poznas dobre mapu, koukej na dema at se insiprujes co a jak a precti si xichtuv q3 guide ;) bude se to zlepsovat, chce to cas
 
LBC 26.12 @ 16:49
Tak ja konfig mam, uz se snad na nic neptam, ale je jasne ze dostavam stylem 2:35 a ty hlasky at jdu hrat freez... :) Clovek je vkasi ze mu to nejde a jeste ho posilaj do riti ze to neumi :-D Pohoda, jazz
 
kovar 26.12 @ 16:27
nj ja byl dycky lama a na vsecko se ptal, googl sem pouzivat neumel, tak takovym lidem chci radit, kdyz umis googl pouzivat tak si naser :)
sm dybys radsi nechlastal ale hral :)
 
Walpeer 26.12 @ 15:52
v najkach bordel nemam :DD /stane se vid x)
 
Zgr 26.12 @ 15:50
nemas v tech nickach trochu bordel? :)
 
Walpeer 26.12 @ 15:29
sh smula vzdy jsem pouzival tvuj cfg (poznam kvalitu) :>>>>>>
 
panSmasher 26.12 @ 13:20
walpe, pomuzes mi s cfg?
 
Jen4 26.12 @ 13:10
Walp: Taky se podivej, jaky si hovado :)
 
Walpeer 26.12 @ 12:44
Myslim ze v dnesni dobe je uplne zbytecne otravovat lidi z blbostma typu jak na cfg atd..kdyz je clovek alspon krapet inteligentni a umi pouzivat hlavu a internet tak se vsecko dozvi ja sem taky nikdy nevotravoval lidi z otazkama jak udelam tam to a tam to :).Clovek si na vsechno musi stejne prijit sam a na co nepride hned tak casem to samo dorazi :).A ted me kamenujte :)
 
LBC 26.12 @ 12:34
jj uz jsem narazil na par lidi, kteri pomohli. Ale vice slychaval lamo bez na gamepark hrat osp freez... :)
 
dck 26.12 @ 12:05
sem vzdycky rikal ze tahle komunita si svym chovanim sama zastavila prisun cerstve krve.. samo cest vyjimkam..
 
panSmasher 26.12 @ 10:50
pacifisti omg ... kdybyste radsi sedeli v hospode a chlastali :)
 
disect 25.12 @ 22:45
jesus a jeho "jasne->cheat->omg->jasne->disconnect" je dneska uz legendarni a doprovazi ho pri jeho kazdym duelu;)
 
kovar 25.12 @ 22:26
tak pravil zaraHawrix :)
moc pekne
disecte prinos pro komunitu urcite mas, pro novacka bude lepsi hrac kdejaky disect (sry:), a to ma za nasledek, ze novacek ma s kym hrat, ma konkurenci, vidi co se muze naucit, a jestli treba jeste nekdy nekomu neco reknes jako ja, napr snaps 40, /players, dema, link - to muze nekoho imho dost posunout. ja vyrustal jen diky radam ostatnich :) a vsem za to moc dekuji, ted muzu novym hracum davat ja.
nj pristup nekterych lidi by to chtelo zmenit. urcite na me melo vetsi vliv kdyz mi nekdo (asi spyder) rikal, ze utocnou hrou se naucis hodne, nez i kdyby prisel jezis a rval na me jasnee, omg, kempo, couve, disconect :)
 
LBC 25.12 @ 21:33
HeHe ja jako novacek bych uvital nekoho kdo by fakt pomahal a ne jen hazel bindu typu lamo jak porad vidam :)
 
ok 25.12 @ 20:20
Haw se rozepsal a nutno doznat, ze pekne! :)
 
Zgr 25.12 @ 16:48
to bylo slov o nicem :D
 
zy0mas 25.12 @ 15:58
co nám xtel ten hawrous ríct? :-)

Quake byl tady, je tady a bude tady (nejakje ten pátek ;-)) - jde asi o to, že stačí jen málo (minimum) snahy nebo práce a qwák múže bejt ješte nekde dále...pritom stačí jen trocha pokory.

Myslím, že v každé komunite, to funguje tak, že nekdo neco dáva a nekdo neco bere, a pote naopak.. a dokolečka... - čili ja to vidím tak, že každý z nás neco bere (quake comunity), ale dáva nekdo z nas naspet?!


Este mudrosť na záver:

"Skiller nie je ten kto má najviac skilu, ale ten kto ho najviac rozdáva"


Dúfam, že som Hawa dobre pochopil ;-)
 
Legie 25.12 @ 14:05
presne tak :)
 
dck 25.12 @ 13:23
moc pekny hawrousku... vzdycky kdyz jdu z hospy tak v hlave rozebiram tyhle veci.. akorat bych potreboval neco co mi to vycte z hlavy a zaznamena.. a tobe se to koukam celkem dobre dari reprodukovat i kdyz ses u kompu :)
Lord Monfis: jednoduchy.. uz jen to ze si obcas zahrajes quake.. a prectes si quake.cz.. a zareagujes na nejakou newsu, se z tebe stava cast komunity a to je to proc to tady hawrix dela..
 
silu 25.12 @ 12:44
krasne...
 
duFo 25.12 @ 12:06
to bolo pisane po kolkych jonoch ??
 
vsh 25.12 @ 12:03
monfis podla mna pise o tom istom ale podla aktualnej nalady.. skus si dat par piv napr a precitat si este raz mozno pomoze:)
 
[TA]X|cht 25.12 @ 11:47
Lip bych to nerek ! :]]]]]]
 
Walpeer 25.12 @ 11:45
Jednim lsovem -MATRIX- (ale peknej :)
 
Lord Monfis 25.12 @ 11:28
Nechápu, co jsi tím chtěl říct. Nejřív píšeš to, pak zas ono, a potom zas protiklad toho. Nechápu.
 
disect 25.12 @ 10:56
Naprosto te chapu, kdyz jsem v "high" stavu, tak mam taky potrebu vyjadrit svetu svuj feeling;) Jenom mi z toho zatim nevyplynulo, kde je pro q prinos od jedince, kterej to jen tak hraje.
 
vsh 25.12 @ 10:48
hawrix luther i have a dream.. gj :)
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt