Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.scene
 Nábor - Vyhodnocení
Je tomu měsíc, co proběhlo na Czech Quake info o Náboru, kterým jsem se snažil vyřešit situaci, která mi nedovoluje Vás zásobovat informacemi ve stylu, kterým jsem tuto činnost provozoval 4 roky.

Po celou tuto dobu jsme se společně s občasnými nadšenci snažili přinášet informace o dění v české a evropské komunitě a nemalými investicemi se nám podařilo získat přímé kontakty až k "našim bohům" společnosti id Software. Právě díky těmto kontaktům se můžete těšit na malé vánoční překvapení.

Nutno přiznat, že spoustu projektů, které byli odstartovány se doposud nepovedlo realizovat v rozsahu, který by se mi líbil a je dost restů, které bude potřeba v nastávající době dořešit.

Asi nejzávažnějším nedostatkem je Pro League, která zamrzla z důvodu nedostatku finančních prostředků, které se momentálně investují efektivnějším způsobem, než do Czech Quake. Tyto investice budou i nadále pokračovat, jelikož možnosti získání podpory pro klan NecroRaisers - který momentálně zastupuji - jsou mnohem zajímavější, než tomu je v případě naší komunity.

Jedná se o smutnou pravdu, ale nerad bych, aby na Vás toto rozhodnutí působilo jako zeď, kterou jsem vystavěl za Quake.cz a vším, co mi tahle komunita dala a k čemu mě donutila ( Mediální mrdka, Turista, Redakce, Administrace, Programování, Grafika, Pavlínka ) Žádná taková zeď neexistuje a Quake.cz je pořád mojí srdeční záležitostí <3

Aktivity kolem občanského sdružení NecroRaisers zajistili partnerské programy se společnostmi ASUS, Sennheiser, Big Shock!, Adidas Mania, REAM, Czech Computer a časopisem SCORE. V souvislosti s propagací NR se též povedlo zajistit prostor v pořadu České Televize, Game Page. Výše uvedené společnosti a média zatím směřují svojí plnou podporu právě do NecroRaisers. Svého se však dočká i naše komunita, které bude z této spolupráce též profitovat. Jakým způsobem zatím publikovat nebudu, ale rozhodně bude na co se těšit.

Závěrem bych se rád vrátil k Náboru. Do práce se přihlásili s_kazisfet, který začal nalévat filmy z naší komunity na QCZ Tube. Ke svému se dostane i Kyng, který se bude v nejbližší době starat o turnaje na portálu Grunex a PlayZone.

Asi nejvážněji vzal celou situaci Ondřej "Legie" Konečný, který kromě aktivit v Nations Cupu a nespočtu dalších převzal kompletní redakci QCZ a je novým šéfredaktorem celého portálu. Jelikož zadarmo pracuje jen Hawr1x (čti blázen), je Ondra prvním a zatím jediným placeným členem teamu Czech Quake.

Hlavním managerem Czech Quake zůstává Pavel "Hawr1x" Kymla

Doufám, že se team rozroste o další členy ( grafik, admini, redaktoři, ... ) kteří podpoří Legii a umožní Quake.cz s hrdou tváří stanout na prahu roku 2010, který bude zlomovým pro celou herní komunitu v české a slovenské republice.

czechquake@gmail.com

Nutno dodat, že samotný redakční team a propagace v médiích nestačí a bude na místě opět přehodnotit, jestli máte  O P R A V D U  zájem o to, aby naše komunita fungovala a byla podporována způsobem, který si zaslouží, nebo se spokojíte se stavem, kdy je podpora téměř nulová - stejně jako Váš zájem o naší scénu.

Podobné věci jste odě mě slyšeli několikrát, ale na celé problematice se nic nezměnilo. Jediné čeho se člověk dočkal bylo plivání, protesty a kecy od lidí, kteří se jednou za čas vyhabou ze své díry v zemi, udělají kolem sebe rádoby vtipné poznámky a zase zalezou. Aktivita od lidí, která vydrží maximálně týden ( zaplať pánbuh za ten týden ) a následné opuštění scény s poznámkami o inteligenci ostatních zúčasněných. Aktivita, která ve svém důsledku neměla žádný smysl, protože všichni chtějí všechno, ale nikdo není ochotný dát nic. Je pravdou, že toto hodnocení neplatí pro všechny, ale ve valné většině je bohužel pravdivé.

Ještě jednou se zamyslete jestli O P R A V D U   C H C E T E aby to u nás fungovalo? Aby scéna měla jasná pravidla a regule, aby bylo kam se rozvíjet a kam směřovat, aby se naši borci podívali do světa, aby to kolem naší komunity žilo ?

V Á Ž N Ě   T O   C H C E T E ?   S H O W   M E !

V rámci opatření jsem zmrazil všechny účty Vás, kteří měli přístup na web Quake.cz a rozhodl jsem se pro znovuobnovení redakce a teamu.

Své přihlášky s plným jménem, mobilním telefonem a ICQ posílejte na výše uvedenou emailovou adresu. Do emailu připište, o jakou funkci máte zájem.
- Hawr1x
PS: Ondřejovi děkuji a přeji mu mnoho úspěchů v životě osobním i ve scéně.

Autor: 
Text: 


u6PbkC6I 07.05 @ 07:38
Andy Johnson invites Clint to make his day,  while Krystian Majewski relays a tale of how he killed Monster Hunter Tri’s Barroth. Meanwhile, George Koi&8kso#r217; terrific entry on Alan Wake was very close to being my personal
 
rindo 11.12 @ 20:26
hawrix kazdopadne odomna rspct a tupe commenty treba preskakovat ;) vacsinou sa daju lahko rychlo rozoznat hned ako si precitas nick ;)))
 
Sharp 10.12 @ 22:25
ttk zgr - hlasky vrchniho postovniho maga jsou pro obveseleni a pouceni (lol) - nikoli aby byly brany vazne :X
jinak - Nasi furianti hadr :P
 
Zgr 10.12 @ 16:12
zubb,snt a sm neni potreba pridavat komentar, souhlas ve vsem :)

haw: Jen by se snad mohl za tu dobu udelat nejaky turnajek, aby se mohl jeste nekdo, do te ligy dostat.

Skoda, ze tyf uz nehraje, tim by pridal neco komunite. A ze se nekdo pozastavuje nad jeho komentarema,,, se divim za ty roky, ze je to porad tak bere :)
 
forst3n 10.12 @ 12:47
kecy nemaj cenu ...
 
xtje 10.12 @ 11:11
prijde mi, ze kvalitni cteni prichazi pouze ve spojeni s newskama v Quakeworldu :-) jinak teda vam preju hodne stesti v buzerantskym negrorapers state :-)
 
Zubb 10.12 @ 10:56
smasher: dik, zes mi usetril psani - presne takhle to vidim ja...
 
eJo 10.12 @ 10:55
tyfečky, ten tvůj comment to je asi tvoje maximum čím si schopný pro komunitu přispět ty ...
 
panSmasher 10.12 @ 10:08
zubb: ROFLMAO, perfektni recept, Iron Cook Title pro tebe ;))

muj prispevek do flamu:
Hawrix je bezesporu nejvetsi inciator sceny, bez nej by mnoho quake projektu nikdy ani nezaclo. Nikdo z nas napr. nemel koule napsat treba primo do ID a zacit neco resit etc. Ti z nas, co necim prispeli, by nejspis ani nehnuli prstem, kdyby nebylo jeho predchozi prace a impuslu. A jako by to nestacilo, jako snad jedinej clovek cpe vlastni penize do tohodle nevdecnyho spolku. Vsichni flameri si meli strcit do huby prostrednicek namocenej ve vlastnim hovne nez zacnou Hawa za neco jebat...

konstruktivni kritika smer Haw : Nejvetsi oser je, kdyz neco zacnes, nalakas mrte lidi kteri do toho venujou svuj cas a pak zacnes zase s necim jinym a puvodni projekt nechas zhebnout. To vsechny zucastnene rozladi a musis pak poslouchat takovydle hemzy :o). Ale i tak "kudos", aspon je co cist a hrat.

 
Lefie 10.12 @ 10:05
Zubb [+]
 
Zubb 10.12 @ 09:24
recept na správný flame:
Do major news zalozte novinku o komunite a pridejte walpeeruv komentar. Nechte ustat do druheho dne a pockejte az se na povrchu objevi Jena. Jemne vmichejte nadrobno nasekane santy a krysy a orestujte na hawrixovem oleji. Mezitim oloupejte nekolik clenu CA komunity a dejte je do vrouci vody. Vysledek servirujte na taliry s nakladanym tyfeckem a nekolika NR "manažery". Vyborne se hodi k vychlazenemu forstymu.
 
Mat 10.12 @ 09:12
Tyfoon ukaž mi cz,sk web, kde se věnují víc Q ?
Thx.
 
Zubb 10.12 @ 09:10
woe tyfecek prispiva komunite na kazde trnafce - letos obetoval kus zubu :D
 
Hawr1x 10.12 @ 09:00
to je jasny, komunita byla vzdycky TA.cz
 
tyfoon 10.12 @ 08:27
proboha

komunita NENI tenhle web, tenhle web je naprosta parodie, stejne jako veskery kecy tady, smrt ejovi
 
Hawr1x 09.12 @ 23:39
LesTR - Ja se strašně těšim, až tomu tak bude a doufám, že ho uvidím na QCZ, QQC nebo QLCZ

forst3n - určitě by se toho někdo chytnul, tomu věřím

Kyng - nebylo to hlavně takové, jaké bych si to přál a jestli Legie pojede taky sám, tak to nebude takové, jaké by to mohlo být.

Heero-2b - vim dobře o práci a turnajích, co jste organizovali a je dobře, že tomu tak bylo. Nathan a Ondyman je kategorie sama pro sebe.

Snt - i turnaje jsou komunita. Doplnil bych do seznamu Smashera, Shebina, Wisiona, Johnnyho_cz, Xichta, ...
 
Snt 09.12 @ 23:14
Samozrejme to neni jen o Hawrixovi - muj obr respect jde i k Legimu Ejovi atd atd - proste k lidem ktery neco delaj a maj z toho UPLNY HOVNO. Klanim se a dekuju za ty akce - i kdyz se zrovna neucastnim kvuli casu apod
 
Snt 09.12 @ 23:10
LOL to ze 2 lidi udelaj "NEJAKE" turnaje neni komunita. A Trnavku bych sem netahal - to se muzem vratit k RE akcim od GR apod. To s quake.cz nema nic spolecnyho. Nerikam ze NIKDO krome Hawrixe nic nedelal - to bych si nedovolil - spis sem reagoval na ten nesmysl co napsal wlpr. Me proste tak nejak sere ze tu kazdej nadava na Hawrixe a pritom.. - kocourkov. Ale takovy Cesi uz proste jsou ..
 
Heero-2b 09.12 @ 21:29
to SNT:tahle komunita neco udělala, já a forst3n jsme například ze své vůlé organizovali nějaké turnaje, stejně tak nathan a ondy trnávku...takže nemůžeš říct, že nic, to možná tak ty.

Jinak scnénu podporuju, quake mě baví a když bude potřeba něco udělat, tak už jsem ti hawe vlastně řikal...
 
LesTR 09.12 @ 20:04
Hawrix - 1. tim ze ty jsi zadny kod nevidel, neznamena, ze neexistuje. Vsak hodne brzo bude videt a presne ten kod

2. nejaky kod si videl, ale o to tady vubec nejde

3. ono se to tykalo spis toho "zaplat pambuh tyden".

A aby bylo jasno, ja nehanim tvuj pristup nebo neco takoveho. Udelal jsi toho pro komunitu dost, o tom vubec zadna a patri ti za to dik. Ja jen rikam, ze vice komunikovat a nehazet vse na ostatni neni vzdycky uplne k zahozeni. GL&HF s NR
 
forst3n 09.12 @ 19:51
Kdyby nebyl Hawr1x, nebylo by q.cz!
 
Kyng 09.12 @ 18:51
Mate prosimte nevyjadruj se ke komunite o ktery nevis ani co by se za nehet veslo :))

Jinak Hawrix respekt, ja si vyzim toho co si udelal. Mozna to vzdycky nebylo takovi jaky by sis/sme si to prali. Ale aspon se neco delo. I tahle novinka ( ktera je zhavim kandidatem na TOP Flejm 2009) to dokazuje.

Z mi strany GLHF ve svete "velkyho" gamingu a nezapomen odkud pochazis :)
 
For All Idiot 09.12 @ 18:21
Tak tomudle říkám komunita. Pavle smekám, dělát 4 roky, něco, pro tydle nevděčný hlupaky je asi umění. Chlapcí proberte se a začněte něco taky dělat pro tendle web! Hawrix není Vaše matka ! A baví mě jak tu do Hawrixe máte 3 prdele keců, ale kdo z Vás za ním přišel a zeptat se ho jestli nechce pomoc s administrací QCz ? Pár lidí ? A podle mého názoru, Ti co tu mají nejvíc keců, udělali nejmíň...
ps:Kdybyste makali jako brečeli,tak QCZ je největší organizací v eu.
 
For All Idiot 09.12 @ 18:16
LOOL
 
Snt 09.12 @ 17:27
fakt k smichu - Hawrix tu neco X let dela PRO VAS a ZADARMO (nerikam ze vsechno slapalo na jednicku) ale aspon byl nejakej web a aktivita. Scena pro Hawrixe neudelala nikdy nic - jen lozila na tenhle web a wlp se hrozne pohorsuje kdyz se na to Haw po X letech vysere a zacne delat neco pro sebe.Scenu moc nesleduju - jen si obcas zahraju a nejake deni kolem je mi celkem uprdele - ale muze mi nekdo rict co ta nase uber scena kdy udelala pro nekoho ? Nedivim se ze se na to Hawrix vysral - bylo to hazeni perel svinim. I kdyz tyhle organizace ala PGCH,nr,CMSP apod jsou mi tezce k smichu preji Hawovi at se dari dal a at to nekam dotahne - a at rozhodne neinvestuje cas a penize do ceske QL sceny ktera cita 15 lidi ..
 
Hawr1x 09.12 @ 17:20
Walpeer - prosimte podivej se do te sve nevymachane drzky nez ji otevres - hrabu pro sebe tim zpusobem, ze dotuju Legii za jeho praci, resim propagaci sceny v mediich, podporuju lidi aby se podivali do sveta a hrabu pro sebe - FU

Zubb - ano vím a řeším to - o Pro League nepříjdete, jen si budete muset počkat do ledna

LesTR - jsou věci, na které design fakt nepotřebuješ - a navrhu probehlo milion - neviděl jsem od tebe ani čárku kodu.

krysa - pravidla jsem sem už jednou sepisoval kompletně - rozdeleni lig, pravomoce teamu a hracu, rozdeleni na pro a vikendaky. NR je jen jeden clanek, proto aby to fungovalo bude potreba retez nekolika organizaci a lidi.

blknd - diky za podporu
 
Walpeer 09.12 @ 15:42
me to pride ze hawa na zacatku odvedl nakou tu praci scena neco mela nekteri lidi neco ziskali a vse bylo ok hawa mel respekt za odvedenou praci ale v posledni dobe mi pride za hawa hrabe jen pro sebe a scena ktera za nim stala pomalu odpadava :/ a proto se hawrix rozhodne kdyz na nej Q scena sere ze pujde oblbovat nactilete zas nekam jinam (forGET about us) :/ neni to dobre rad bych se vratil o dva roky zpet kdy tenhle web bezel paradne :/ and all were happy (pouze muj dojem nic jineho)
 
Zubb 09.12 @ 15:24
No celkove spousta hezkych managerskych kecu :) Osobne me nejvic mrzi zruseni (spravnejsi vyraz by byl vyignorovani) Pro League, na kterou jsem se tesil a ktera podle me mohla on-line komunitu prijemne ozivit a semknout. Myslim, ze by kazdy pochopil, kdyby se treba musely omezit (nebo zrusit) prizemoney. Nicmene strcit hlavu do pisku bylo spatne reseni, ktere dost podkopalo moji duveru v q.cz (jestli teda nejaka vubec nekdy byla :)). Jestli se tedy muzu pridat s konstruktivni kritikou: do budoucna plnit sliby a vice komunikovat .)
 
Jen4 09.12 @ 14:49
krysa: To jsi strefil.... NecroRaisrs inicializovalo založení The Group of Elite Teams. Nebavilo nás koukat na prostředí, které nemá pevně stanovená pravidla, jasně dané cíle a jedinou možností, jak se podívat do světa jsou angažmá v zahraničních teamech. Cílem GET je propagace komunity a stanovení základních pravidel soutěže. GET Managers: Pavel "Pat" Kymla, Marek "Mat" Mikšík,
Ladislav "Noodle__" Dyntar, František "scop" Kožuch
a Otakar "Otík" Daněk.
 
krysa 09.12 @ 14:33
furt se ohanis tema pravidlama a regulema, ale nic konkretniho.co si pod tim mam predstavit ?? jako zalozeni nejaky hracsky organizace a la PG pod vedenim NR ? - no thx
 
blknd 09.12 @ 13:46
Havrix konecne otvoril hubu... ;)
a porozpraval nam... Myslim ze ma pravdu za tie roky prace pre nas som sa divil ako mu ludia picovali na trnavke.... proste trosku ucty a tak nehvorim ze na kolenach ale predsa by si zasluzil....
...treba ist dalej do dlsieho levelu.... je jedno ze nejaky NR... proste treba a mysim ze to robi aj pre NAS mozno v podobe dotovania turnajov ako to pisal..etc. tak ale kto to nechce vidiet tak to neuvidi... Nemoze byt vsetko dokonale pice neee a urcite uz nie cosi co sa financuje samo.. (tady nekdo fetuje konopny lany)
 
LesTR 09.12 @ 12:09
Ano!
Aneb resime novej web, dohodnem se na layoutu, cleneni, etc, nic se nedeje (3, 4 mesice?), takze to nekam postrcim dal (thx forsten). Kdyz je nejaky navrh pripraven, dostanu informaci, ze design uz je davno hotovej a uplne jasnej, s linkem na neco, co nerespektuje ani jednu s dohodnutych veci, obsahuje snad 5ti megovej (aby bylo poznat co tam je) obrazek na pozadi a celkove vypada jak 5-ti minutova prace v malovani.

Ano, tomu se rika nechodit kolem horke kase.

Aneb je jedno, co se v komunite dohodne, stejne si to udelam po svym a je mi uplne jedno, co si o tom myslite.

To jako potom sorry ;-)
 
Hawr1x 09.12 @ 10:07
Aspon vis, jak jsem se citil posledni 4 roky - dneska uz neni prostor pro to se s vecma patlat a chodit kolem horky kase
 
Lahire 09.12 @ 09:21
jsem si to precetl... a mam z toho dost smisene pocity .. rozladen ... :-(
 
tyfoon 09.12 @ 08:32
smrt nr
 
213.192.8.6 08.12 @ 23:27
hlasim se do funkce plácání po zádech jedno poplacani 500kc :)
 
Snt 08.12 @ 22:38
Tahat prachy do hrani pocitacovych her ? ts ts ;)
 
foRt 08.12 @ 21:56
tady nekdo fetuje konopny lany.
 
S1lu 08.12 @ 21:12
tak sem patril ten obrazek... =p
 
Walpeer 08.12 @ 20:20
v clanku hodne zminujes slovo scena muzu se zeptat o jakou scenu jde ? :) jde o nasi Q scenu nebo o scenu kterou zastupujes pod znackou necroraisers( GeT forGET about us ? :) nebo o uplne jinou Speakerskou scenu ktera na vsechny co nekleknou posle hokejove acko ? :)
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt