Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.scene
 Sway > Legie - Wheel mouse optical a Steelka
Dnes si můžete přečíst s lehkým zpožděním tradiční nedělní rozhovor. Tentokráte jsem vyzpovídala  jednoho z pořadatalů Quake Quick Capů,  Ondřeje "Legii" Konečného. Rozpovídal se nejen o náročnosti QQC, ale i o svých začátcích. Mimo jiné na sebe prásknul i oblíbené pití...

Takže co bys mi na úvod na sebe prozradil?

Studuju vysokou školu obor Aplikovaná informatika v Jihlavě, kde také bydlím v pronajatém bytě. Mezi moje zájmy patří sportovaní. Baví mě např. extrémní sporty, snowboarding, posilovaní (outsite), kolo, tenis, ping-pong, turistika - spíše  ta vysokohorská, plavaní, tenis a také méně náročné relaxační sporty jako je bowling. Mam rád hudbu všech žánrů, ale nejraději mám klasický rock, jazz a soul. Sám hraju na trubku a na špaňelku, také rád jezdím na festivaly a koncerty. Dále se také zajímám o korejskou kulturu a kinematografii, učím se japonsky. Rád čtu knížky - převážne sci-fi, sleduju anglické seriály, rád programuju openGL, chodím se psem na procházky a samozřejmě taky rád zajdu někam s přáteli zakalit.

Když narážíš na anglické seriály, musím se zeptat, má tvůj nick něco společného se seriálem Red Dwarf?

Jasně že jo! Jmenuji se Legie, protože nás je mnoho...

Zmínil jsi, že rád zajdeš zapařit s přáteli, kam chodíš nejraději?

Koncerty, plesy, studenské centrum v Jihlavě, kde se schází spolužáci a holky z Cestovního ruchu, takže v týdnu převážně tam. Jinak já většinou nepiju, jsem převážně abstinent.

  A  když už piješ, co máš nejraději?

Nejraději piju pivo, víno a slivovici. Pivo má hodně hořčíku, víno je zdravé a slivocicí léčím chřipku.

  Zajímavá kombinace, no a teď mi teda řekni, jak jsi se vůbec dostal ke quakovi...

Quaka jsem začal hrát na střední škole kdy se mnou mlátila puberta a mě se nechtělo učit, tak jsem pařil ve volných chvilkách. Nikdy jsem neměl doma stabilní prřpojení, takže hrát se mnou bylo za trest. Po tom co jsem se dostal na kolej, jsem si to konečně začal pořádně dávat (jak jinak s pingem 5) a od té doby jsem se začal věnovat projektu QQC.

A co se ti na Quakovi líbí  oproti ostatním FPS hrám?

No to je zbytečná otázka. Quake je prostě a jednoduše srdeční záležitost a hratelnost je asi nepřekonatelná. Jiné hry nehraji, protože mám slabé PC a taky na to nemám čas, takže to ani nemůžu s ničím srovnávat.

Kdo si myslíš, že ti v začátcích nejvíc pomohl?

Tak to nelze jednoznačně říct, byla to spousta lidí, se kterýma jsem začal hrát clanwary. Asi nejvíc mi pomohl hřáč s nickem oGar, který mi pomohl zlepšit soustředění a herní taktiku. Jak už v duelu tak v CTF. Celkově pak klan 4bid, který byl zaměřený na 2v2 a CTF.

Dobrá a můžeš nějak zhodnotit svoji dosavadní hráčskou kariéru?

No hráčskou kariéru... začal jsem hrát, jak jsem již řekl, na střední škole. Jako správný Čech jsem začínal na Game Parku s hraním clan arény. Časem mě to přestalo bavit a začal jsem zkoušet duely a TDM, kde jsem strašně dostával. Ale časem jsem na to přišel a začal hrát líp a líp. Potom, když už jsem byl na kolejích, jsem zkusil  nějaké ty turnaje, pořádané GP, QQC, QCZ atd. a docela se mi dařilo. Pokud jde o LANpary, zúčastnil jsem se hodně akcí. Mezi nejlepší bych zařadil ESWC masters v Paříži, i když jsem se kvůli osobním problémům nemohl plně soustředit na hraní. Akce to byla perfektní.

Jak často trénuješ?

Trénuju opravdu zřídka, mám poměrně náročný den, s programem od rána do večera, takže pokud mi večer vyjde čas zahraju si CTF s nejlepším "českým" klanem HTF. Tam mám místo v základní sestavě. Náš lineup toří pjr, eJo, já a loki. Docela se nám poslední dobou daří a hrajeme čím dál líp. Na duely zatím moc netrénuji.

Teď je v kurzu Quake Live, co si o projektu myslíš?

Quake live je výborný tah, aspoň z mého pohledu admina. Já osobně si myslím, že QL je taková horší kopie Quake 3, ale hraje to několik desítek tisíc lidí a jsou k dispozici urnaje o ceny (například ESL nebo ESWC pořádají turnaje až o půl milionu korun), ale také méně dotované turnaje jako je ZOTAC GDATA LLL cup a nebo neziskové turnaje jako Quake Quick Cup, Clan base, BiBS, kuh3liga a mnoho, mnoho dalších. Jinými slovy, každý den si můžete na streamu naladit jak CTF tak TDM nebo duel. Taky se mi líbí, že všichni profesionální hráči přešli na Quake Live a proto má projekt v této době velký potenciál.

Kdo má podle tebe momentátně v QL nejlépe našlápnuto.

Teď nevím jestli myslíš u nás nebo ve světě. Pokud máš namysli Českou republiku, tak je to učitě myN, ale pořád mu chybí zkušenosti, na které doplácí. Chce to ještě praxi. Ve světě jsou top hráči většinou bývalí nejlepší hráči Quake 3, ale podle mě je momentálně nejlepším hráčem DaHang (bývalý hráč q2/q4), který svým tréninkem dokazuje, že patří opravdu mezi ty nejlepší.

Pověz mi  co obnáší taková organizace QQC? Je to náročné?

Ha! To je dobrá otázka. Obnáší to připravu turnajů a jejich propagaci. Je třeba sem tam napsat nějakou tu novinku v angličtině, náročné je řešit problémy, které se vyskytnou během turnaje. Člověk se nevyhne ani programování a řešení projektu z merketingového hlediska.

No a jak jsi spokojen s průběhem/účastí?

S účastí jsem velice spokojen, protože se do turnaje přihlásilo 24 zemí (pokud se teď budeme bavit o současném QQC QL NC 2010). Dosavadní průběh je prozatím bezproblémový, vše jede podle plánu a do konce turnaje zbývají odehrát poslední 3 zápasy základních skupin, potom se začne hrát playoff. Díky výbornému týmu, ketrý se mi podařilo vytvořit, nemá každý z adminů tolik práce. Každý totiž adminuje pouze určitou část.

A poslední otázka, co říkáš kombinaci Wheel mouse optical a Steel series?

Tohle je bez komentáře, lepší kombinace myš/podložka neexistuje ;)

Viď, tak díky za rozhovor a ať se daří!

Taky a díky.

- Sway

Autor: 
Text: 


JpGVD2iMZd 22.07 @ 06:53
Wishing you a happier life, Lisa! May you have good health for a very, very long time to come. Take care of yosulerf and feel the love.
 
yxcBuqmuZAqTZed 04.06 @ 10:10
Hey, that's the grtesaet! So with ll this brain power AWHFY?
 
Sway 03.03 @ 23:35
Kdepak pivo, zelenou vychlastal!
 
Sharp 03.03 @ 23:34
Kez by santus nevypil pres vikend vsechno pivo sveta !
 
Snt 03.03 @ 23:27
Kez bych mel hlas jako rummz !
 
rummz 03.03 @ 17:57
kez bych vypadal jako stermy:O
 
rummz 03.03 @ 17:57
kez bych vypadal jako stermy:O
 
xtje 02.03 @ 19:38
ouemdží \:
 
Dloobiq 02.03 @ 18:50
kde pak tak vypada legie zezadu :D
 
zdenda 02.03 @ 18:33
Jo, stermy vypadá jako stermy.
 
Sway 02.03 @ 16:31
No jako maning si ho tuhle splet :D
 
Zubb 02.03 @ 15:04
na fotce je to spermy jak vysitej :)
 
Kyng 02.03 @ 14:03
:-*
 
Heero-2b 02.03 @ 10:10
neni mu podobnej://
 
Hawr1x 02.03 @ 10:03
_\m/
 
goodfriend 02.03 @ 01:25
Ale tu je mu fakt podobný :D
 
mufin 02.03 @ 00:05
omg, hod nam sem svoj vlastny ksicht, Stermy je plastic.
 
panSmasher 01.03 @ 22:24
stermy for he is many
 
Sway 01.03 @ 21:36
no jo náš českej Stermy ;)))
 
forst3n 01.03 @ 21:19
Alessandro "Legie" Avallone
 
pjr 01.03 @ 21:15
:-)
 
disect 01.03 @ 20:11
;DDDDD
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt