Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.scene
 Baru > forst3n - Dreamhack je zážitek
Po dlouhé době tu máme další, tentokráte už seriozní rozhovor. Jen několik málo lidí z ČR se zúčastnilo velkolepé akce DreamHack. Jedním z nich je Václav Chmela, kterého většina z vás zná pod přezdívkou forst3n. V následujícím rozhovoru si můžete přečíst jak se na DreamHack vůbec dostal a jaká atmosféra na něj dýchla...

Tak mi na sebe něco práskni, ať začnem hezky od začátku...

Tak je mi 19 let a pocházím z malé vesničky Hradečno, která leží poblíž Kladna a Slaného. Momentálně se připravuji na maturitní zkoušku, kterou budu skládat na Střední odborné škole v Kladně, v oboru elektrotechnika. V současné době mám pár aktivit, kterým se každodenně věnuji. Na prvním místě mám přítelkyni se kterou jsem už 4 roky a všechno skvěle klape. Dalším mým koníčkem je poker, který fetuju každý den, jak online, tak live turnaje. A poslední koníček je fitko, kam chodím pravidelně, jelikož kvůli problémům jsem musel ukončit 12 letou basketbalovou kariéru.


Poker říkáš... A jaká je tvoje zatím největší výhra?

Začalo se mi poměrně dařit vyhrávat live turnaje a tak to nyní mám jako menší/větší brigádu. S výhrou se musím  pochlubit, nedávno jsem vyhrál v turnaji na pokerstars přibližně 500 dolarů.

A co je větší adrenalin poker nebo Quake?

To je těžké... Při duelu jsem hrozně nervní a neumím to v sobě potlačit. Neuvědomuji si, že skoro většina to hraje mnohem déle a chtěl bych pořád jen vyhrávat, neumím prohrávat. Při pokeru jsem klidný a snažím se vše nechat v sobě uložený. Adrenalin asi podle situace,  ale při obojím mám podobnej pocit.

Jak jsi se vůbec dostal ke hře Quake?

Ke Quakovi jsem se dostal přes kámoše z ulice, u kterého jsme to hrávali skoro každý den po škole. Později nás to omrzelo, tak jsme si dali menší pauzu. Pak když jsem  dostal internet - wifinu (čti jako motherfuckernet), tak jako první jsem to šel zkusit na GamePark. Myslel jsem si, že když povodim boty na nightmare, tak si povodim i nějaký random noobz z GameParku. Bohužel první hra s „nějakým random noobem“ pokud si matně pamatuji měl nick“ princeofpersia“ nedopadla nějak růžově. Bylo to v dm6 duel se skórem 0:20+ pro prince. Už jsem si tolik nevěřil. Postupem času jsem se nějak zlepšil a zkoušel hrát proti lepším soupeřům na CPMA. Ovšem zlomkem pro mě byla UG LANka v Brně, kde jsem se po prvé setkal s Hawr1xem a spoustu skvělých lidí z quake komunity. Kdo nebyl na žádný LANce, jako by nežil. Prakticky jen díky tomu jsem u Quaka zůstal, jelikož na wifině se hrát nedalo, díky skvělé odezvě. Pravost Quaka mi ukázal Hawr1x, se kterým jsem pár LANek a turnajů projel. A o tom svědčí i poslední cesta do Švédska, kde jsme byli na největší světový LAN party (DreamHack).

Zmiňuješ DremHack, jaké to tam bylo?

Tak tam jsem si tak trochu splnil svůj malý virtuální sen a viděl světovou elitu, jako třeba Coollera, foxe, Cyphera a Stermyho. Byl to jeden z mých větších zážitků a trochu mě to namotivovalo. Když člověk vidí tu atmosféru, je ve vlastním světě. Hnedka po DreamHacku jsem si pořídil adsl a začal hrát QL. Tak uvidíme co bude…

Teď mě tak napadá, jak dlouho se vlastně ve světě Quake pohybuješ?

Tak je to asi 3 a půl roku co hraji Quake online. Nejdříve jsem hrával freeze mód na GP a kde jsem si založil klan r3spect. Ten jsem jen organizoval, jelikož hrát nešlo, jak už jsem psal. Zanedlouho jsme zjistili, že freeze není to pravé co nás baví a přešli jsme na TDMko. To se nám moc nedařilo, jelikož jsme měli v teamu samý začátečníky a dostávali jsme pořádnou čočku. Později jsme se vypravili na Trnávka LAN, která byla asi zatím nejluxusnější akcí a proto se každý rok nemůžu dočkat na konec srpna. Ono poznat v realu lidi jako jsou santa, Zagro, Ondy, Nathan, Zubb, tyfoon, blacko, Legie, kovar, heero a sličné slečny jako třeba Baru, Mufinka, pAjka a manning =)) a mnoho dalších je asi nepopsatelný. Jinak jsem spíš hrával na LANkách a doma organizoval turnaje, nebo zápasy.

Tři a půl roku je poměrně dlouhá doba, takže jaký byl tvůj dosavadní největší úspěch, máš nějaké cíle?

Tak asi 4. místo na final UG  v Brně. Jak říkám moc jsem toho ještě nenahrál. Cíle mám, po matuře se budu věnovat jen duelu a TDMku, abych jednou mohl být mezi top lidmi v ČR. Bez ohledu na to, že mají všichni nahráno mnohem delší dobu. Kdyby šlo o to s kým bych si chtěl zahrát tak určitě proti Collerovi, nebo Raphovi, sice by hra byla o ničem, ale dobrej pocit potěší.

A máš nějaký vzor?

Vzor mám, je to náš klan leader Angry, jelikož je to typ člověka, kterej mi ve všem pomáhá a rozumí mi a jednak jeden z nejlepších českejch hráčů, jak v duelu tak v tdm. Jinak ze zahraničí je to Rapha. A v  pokeru Daniel Negreanu.

Tak děkuji za rozhovor a ať se u maturity daří!

- Baru

Autor: 
Text: 


XERZYHhnR8 22.07 @ 05:45
Created the greatest arictles, you have.
 
kovar 18.04 @ 20:00
nebo po necem jinem? :)
 
fsn pwned zgr! 18.04 @ 15:42
zgr poukrfejs = slepeny oči po slívce
 
fsn pwned zgr! 18.04 @ 15:40
taky se nemuzu dockat =)
 
Zgr 18.04 @ 14:37
forsty je muj dalsi cil v pokru na trnavce :) jinak moc pekny Forsty, moc!
 
kovar 18.04 @ 13:26
r3spect pyco ! :)
 
forsty 18.04 @ 13:13
=))
 
Snt 18.04 @ 12:52
Krasna trojcicka och och muck =))
 
forsty 18.04 @ 10:31
na quake zážitky se nezapomíná =) hxxp://www.r3spect.clanweb.cz/downloads/UG/12.JPG
 
Heero-2b 18.04 @ 06:39
lol forsty,pamatujes jak meli zalagovany ty kompy v tom brne:D ale gg:D
 
myn 18.04 @ 03:37
jinak rozhovor v pohode ((:
 
myn 18.04 @ 03:37
fuj
 
Snt 18.04 @ 01:16
božkov pyčo ! gg ;)
 
ondyman 18.04 @ 00:36
"a manning" :D najs
btw jakej pouzivas nick na starech..? ;O
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem  Rozhovor s Debtorrem  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt